Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethiye'ye hiç yakışmadı

Fethiye'nin dünyaca ünlü Ölüdeniz plajları sezon ortasında el değiştirince Türk turizmine yakışmayan görüntüler ortaya çıktı. Elektrik ve suyun kesildiği, çöplerin biriktiği sahilde şezlonglar da toplandı

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Fethiye'nin dünyaca ünlü Ölüdeniz plajları, sezon ortasında yaşanan ihale ve devir teslim tartışmaları nedeniyle büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldı. Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı ve Belcekız Plajı, yıllardır Muğla Valiliği'ne bağlı MELSA şirketi tarafından işletiliyordu. Muğla'nın büyükşehir olmasının ardından plaj, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne devredilirken, Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen MELSA da Muğla Çevre Vakfı (MUÇEV) adını aldı. Tabiat parkı ve plaj için çıkılan ihaleyi özel bir firma alınca, MUÇEV'e tahliye için 23 Mayıs tarihinde tebliğ yapılmıştı.

TURİSTLER ŞAŞKIN

Kumburnu Tabiat Parkı ve Belcekız Plajı'nda sıkıntılı ihale ve tahliye sürecinin ardından MUÇEV yetkililerinin olmaması nedeniyle jandarma ve zabıta gözetiminde tahliye işlemi yapıldı. Tatil için Ölüdeniz'e gelen turistlerin büyük sıkıntı yaşadığı tahliye işlemi sırasında turistlerin kiraladığı şezlong ve şemsiyeler kamyonlara yüklendi. Kafeteryalarda verilen hizmetler durdurulup, eşyalar ve malzemeler toplanıp paketlendi. Elektrik ve sular kesilince, duş ve tuvaletlerin çeşmeleri akmadı. Tabiat parkına giriş ücreti ödeyerek giren turistler, hiçbir hizmet bulamayınca duruma tepki gösterdi. MUÇEV Genel Koordinatörü Muhammet Serttaş, MUÇEV şirketi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından İdare Mahkemesi'ne dava açıldığını ve karar açıklanmadan tahliye istendiğini söyledi. Serttaş, "Kapı girişi, otopark, su sporları MUÇEV, büfe, şemsiye, şezlong ve kafeterya işletmeleri ihaleyi alan şirket tarafından işletilecek. Sezon ortasında böyle bir şeyin yapılması doğru değil" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye'ye hiç yakışmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN