Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Animatörlerin farklı dünyası

Antalya'da 5 yıldızlı bir tesisin eğlence için ayırdığı bütçe yıllık 500 bin eurodan başlıyor. Milyonlarca turisti 10 bin animatör eğlendiriyor

Giriş Tarihi: 26.6.2014
Türk turizmine 1980'li yıllardan itibaren giren animasyon faaliyetleri son yıllarda konaklama tesislerinin olmazsa olmazı haline geldi. Antalya'da beş yıldızlı otellerin eğlence için ayırdığı bütçe yıllık 500 bin euro'dan başlıyor. Turistik tesisler kadrolu animasyon gruplarıyla yetinmiyor, yurt dışından dans, akrobasi grupları ve şarkıcı da getirerek rakiplerine karşı avantaj sağlamaya çalışıyor.

BÜYÜK BÜTÇELER

Mesleğe yeni başlayan bir animatörün aylık maaşı ortalama bin 500 lira. Bu ücret deneyim ve alana göre 6 bin liraya kadar çıkıyor. Bir animatörde aranan ilk şart yabancı dil. Antalya için Almanca, Rusça ve İngilizce tercih sebebi. Oteller, her gün için farklı 14 günlük animasyon paketiyle çalışıyor. Profesyonel Animasyon Yöneticileri Derneği (PAYD) Başkanı Murat Gencer, özellikle Antalya, Bodrum arasındaki bölgede 3, 4 ve 5 yıldızlı tesislerin neredeyse tamamında animasyon ekipleri bulunduğunu söyledi.

FARKLI AKTİVİTELER
Animasyon ekiplerinin yüzde 40'ının yabancı olduğunu kaydeden Gencer, "Profesyonel akrobasi ve dans gösterilerinden, çocuk şovlarına, parti ve sanatçılara kadar birçok aktiviteler yapılmaya başlandı. Türk insanının tabiatında olan sıcak kanlılıktan dolayı arkadaşlarımız misafirlere beklentilerin üzerinde ilgi gösteriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Animatörlerin farklı dünyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN