Antalya'daki işadamları anketten karamsar çıktı

İş dünyasının nabzını tutmak amacıyla ATSO Meclis Üyesi işadamları arasında yapılan ankette umutsuz tablo çizildi

Giriş Tarihi: 26.6.2014
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis toplantısında yapılan elektronik anket çalışmasında, işadamlarının gelecekle ilgili karamsar olduğu bir hava çıktı. Satışlarının geçen yıla göre değerlendirilmesinin istendiği soruda, yüzde 37.5 ile 'biraz daha kötü' şıkkı en fazla tıklandı. Şirketlerin önceki aylara göre değerlendirilmesinin istendiği soruda da yüzde 35 ile 'biraz daha kötü' şıkkı işaretlendi. Ankete katılan işadamları yüzde 32.5 ile satışlarını etkileyen en önemli etkenin finansman/ alacak tahsilatı olduğunu vurguladı.

MALİYETLER ARTTI

Salondaki işadamlarının yüzde 71.9'u maliyet artışlarının geçen yılın aynı dönemine göre 'enflasyonun üzerinde' olduğunu bildirdi. Ankette işadamlarının yüzde 53.8'i önümüzdeki aylarda çalışanlarının sayısının değişmeyeceğini, yüzde 23.1'i ise azalacağını bildirdi.

SEÇİM GERGİNLİĞİ
İşadamları, yüzde 41.3 ile siyasi gerilimi, yüzde 17.5 ile düşük büyümeyi, yüzde 16.9 ile de vergi ve maliyetleri işaretledi. 'Girişim ve yatırım ortamını nasıl buldukları' sorulan işadamlarının yüzde 44.4'ü olumsuz, yüzde 6.9'u olumlu bulduklarını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'daki işadamları anketten karamsar çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN