Falez parklarında temizliğin iki yüzü

Antalya'nın pırıl pırıl görünümdeki Falez 2 ve 3 parklarında çitlerin hemen arkası tam bir çöplük. Vatandaşın duyarsızlığı ve belediyenin çitlerin arkasını görmemesi tepki çekiyor

Giriş Tarihi: 26.6.2014
Muratpaşa Belediyesi sınırları içerisinde yer alan ve Antalya'nın en büyük parkları arasında gösterilen Falez 2 ve 3 parkları, gizli birer çöplük gibi. Parklar karşıdan bakıldığında tertemiz bir görüntü sergilerken, demir korkulukların yanına yaklaşıldığında her türlü pisliğin yer aldığı manzara ile karşılaşılıyor.

ÜVEY EVLAT
Özellikle hafta sonları ailelerin uğrak mekanları arasında yer alan Falez 2 ve Falez 3 parkları, piknik için gelenlerin bıraktığı çöpler yüzünden içler acısı bir hale büründü. Park sınırları içerisinde her türlü bakım ve temizlik çalışmaları eksiksiz bir şekilde yapılırken, parkın sınırını oluşturan demir parmaklıkların ardına üvey evlat muamelesi yapılıyor. Vatandaşların falez bandının üstüne attığı çöp yığınları, Akdeniz'in eşsiz güzelliğine büyük bir gölge düşürüyor. Muratpaşa Belediyesi'ne bağlı temizlik işçileri, park içerisinde yer alan her türlü çöpü büyük bir titizlikle toplarken, demir parmaklıklar ardında kalan alanı görmezden geliyor. Her geçen gün artan çöp yığınları artık görmezden gelinmeyecek kadar büyük bir sorun haline gelirken, özellikle parkın müdavimi olan vatandaşlar uygulanan çifte standarda anlam veremediklerini ifade etti.

BELEDİYE ÇARE BULMALI

Bu iki parkta Akdeniz manzarasını izlemeye çalışanlar, park içine gösterilen hassasiyetin belli sınırlar içerisinde kalmasına anlam veremedi. Vatandaşlar, denizden yüksekliği nedeniyle tehlikeli de olsa belediyenin falezlerin temizliğine bir çare bulmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Falez parklarında temizliğin iki yüzü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN