Expo'nun kule projesi tamam

Giriş Tarihi: 27.6.2014

Expo 2016 Antalya'nın simgesi kulenin proje sonuçları dün açıklandı. Birinci eser 52 proje arasından seçildi

EXPO 2016 Antalya Ajansı tarafından düzenlenen EXPO Kulesi Mimari Proje Yarışması'nın kazananları Rixos Downtown Otel'de gerçekleştirilen törende açıklandı. Törene Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, TBMM Tarım Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve mimarlar katıldı.

PARA ÖDÜLÜ

EXPO 2016 Antalya'nın simge kulesini belirlemek için düzenlenen yarışmada toplam 52 proje yarıştı. Akademisyenlerden oluşan jüri, 5 mansiyon ödülünün yanı sıra ilk 3'e giren projeleri belirledi. Yarışmada 3'üncü olan ekibe 30 bin, ikinci olan ekibe 40 bin, birinciye ise 50 bin lira para ödülü verildi.

PALMİYE VE ÜÇ KAPILAR

Yarışmada üçüncü olan Melis Varkal, Mustafa Gökhan Çelikağ ikilisine ödülünü Tarım Komisyonu Başkanı Yiğit verirken, ikinci olan ekibe ödüllerini Başkan Menderes Türel verdi. Serdar Kızıltaş ve Zeynep Melike Atar'ın palmiyeler ve tarihi Üçkapılar'dan esinlenerek hazırladıkları proje birinciliğe layık görülürken genç mimarların ödülünü Vali Öztürk verdi. EXPO sayesinde Antalya'ya kalıcı bir eser bırakmayı hedeflediklerini belirten Vali Öztürk, "EXPO bittikten sonra bu kadar emek silinip gitsin istemiyoruz. Yeni bir cazibe merkezi oluşturmak istiyoruz. Kule bunlardan biri" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Expo'nun kule projesi tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN