Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li Toğaç gitti geldi

Giriş Tarihi: 28.6.2014
CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Pınar Toğaç, görevinden istifa ettiğine dair söylentilere açıklık getirdi. İş yoğunluğu nedeniyle başkanlıktan çekilme kararı aldığını doğrulayan ve 10 gün önce istifasını CHP İl Başkanı Devrim Kök'e sunduğunu belirten Toğaç, istifasının kabul edilmediğini ve Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında yapılacak kongreye kadar görevine devam etme kararı aldığını söyledi.

hayli YORGUNUM

Avukat olduğu için CHP'nin YSK ve Anayasa Mahkemesi'ndeki süreçlerini yönettiğini ve bu yoğun çalışma temposu nedeniyle yorgun düştüğünü ifade eden Toğaç, "İşlerimin yoğunluğu ve artık yorgun düştüğüm için istifa kararı aldım. Kongreye gidilmiyor diye ben çekileyim yerime yeni bir arkadaş gelsin kararıydı bu. Ancak süreçten dolayı istifam kabul edilmedi. Sayın Kök, istifa etmekte haklı olduğumu fakat Cumhurbaşkanlığı seçimine çok az bir zaman kaldığını, istifa zamanlamamın doğru olmadığını söyledi. Kararımın Cumhurbaşkanı adayına tepki gibi algılanabileceğini belirterek, seçim sonuna kadar görevde kalmamı istedi ve istifamı reddetti" dedi.

HEDEF KONGRE

Görevine Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar devam edeceğini ve seçimden sonra yapılacak olağan kongre ile CHP Konyaaltı İlçe Başkanlığı görevini bir başka kişiye devir etmeye kararlı olduğunu aktaran Toğaç, "Olağan kongre sürecinin seçimden sonra başlayacağını düşünüyorum. Bizim görev süremiz Mart ayında bitti. Görevimi kongre sürecine kadar devam ettirip, kongre sürecinde görevimiz son bulsun istiyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Toğaç gitti geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN