Turizm patlaması böyle olsa gerek

Antalya Havalimanı rekorları üst üste kırıyor. 171 bin 568 yolcuya hizmet verilerek tüm zamanların rekoru kırıldı. Uçak sayısı ve pasaport kontrol hızı da rekora ulaştı

Giriş Tarihi: 28.6.2014
Turizmin başkenti Antalya'ya gökten turist yağarken havalimanı da rekor üstüne rekor kırıyor. 21 Haziran tarihinde 171 bin 568 yolcuya hizmet vererek tüm zamanların rekoruna ulaşan Antalya Havalimanı'nda, inip kalkan uçak sayısı ve pasaport kontrolü hızıyla da rekor kırıldı. Antalya Havalimanı, aynı tarihte 1.6 dakikada bir iniş kalkış yaptırıp 900 uçağa hizmet vererek rekor kırarken, Pasaport Polisi de kurulan yeni sistem ile kontrolde rekor hıza ulaştı. Geçen yıl 12 milyon yabancı turisti ağırlayan Antalya, bu yıl 13 milyon rekoruna doğru hızla ilerliyor. Gökten turist yağan kente 21 Haziran günü dış hatlardan 77 bin 300 turist giriş yaptı. Aynı gün içinde 74 bin 8 yabancı turistin ise çıkışı sağlandı. İç hatlardan ise 20 bin 145 kişi kente geldi. Böylece Antalya Havalimanı bir günde toplamda 171 bin 568 kişiye hizmet vererek tüm zamanların rekorunu kırdı.

İLK VE SON İMAJ ÇOK ÖNEMLİ
Antalya'nın turizmin başkenti olduğuna vurgu yapan İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, ülkemize ilk giriş ve son çıkışta turistin edindiği intibaya büyük önem verdiklerini söyledi. Bunun için pasaport geçiş noktalarına en az 3 dil bilen, diksiyonu ve fiziği düzgün polisler koyduklarını da belirten Tonbul, "Türkiye'ye ilk kez gelen ve pasaport kontrolünden geçen turist, kendisini karşılayan güler yüzlü bir polisin İngilizce, Almanca veya Rusça konuşarak 3 saniye bile olmadan evraklarını tamamlandığını görünce çok mutlu oluyor. Daha Türkiye'ye girerken bile ülke hakkında olumlu imaj bırakıyoruz" dedi. Turistin ülkesine dönerken de aynı yöntemi izlediklerini belirten Emniyet Müdürü Tonbul, "Ülkelerine dönerken son geçişte çok olumlu imaj ile ayrılıyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm patlaması böyle olsa gerek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN