Budak'ın Kaleiçi burukluğu

ATSO Başkanı Budak Kaleiçi projelerinin Vakıflar ve Muratpaşa Belediyesi yüzünden hayata geçmediğini, çamurdaki altını parlatamadıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 1.7.2014
Kaleiçi'nin yıldızını parlatacak restorasyon, müze, sanat galerisi alanı yapımı çalışmalarını içeren Kaleiçi Şehir Müze ve Sergileri Projesi'nin 4 yıldır neden yapılamadığını açıklayan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün izin vermemesi ve Muratpaşa Belediyesi'nin sözünü yerine getirmemesinin projeyi aksattığını söyledi. ATSO üyelerinin sorusu üzerine projenin akıbetini anlatan Budak, mülkiyeti elinde olan Muratpaşa Belediyesi'nin burç onarımı protokolünü imzalamasına rağmen yapmadığını söyledi.

VAKIFLAR VERMEDİ

Türk İslam Müzesi yapmak istedikleri Yivli Minare'yi de Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün vermediğini belirten Budak, "Vakıflar veremeyiz dedi. Biz elimizdeki kıt kaynaklarla gözümüzü kararttık, Antalya'nın kazanacağı proje yapalım dedik. Ama maalesef olamadı" diyerek tepkisini dile getirdi.

UYSAL İLE KONUŞTUK
Budak, "Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal ile konuştuk. Önümüzdeki günlerde hiç olmazsa orada öyle bir şey yapmayı kararlaştırıyoruz" diye konuştu.

BURÇLAR YIKILIYOR

Hadrianus kapısı ve iki burcunun yıkılmak üzere olduğunu, bunları ayağa kaldırırken aslında ticareti de canlandırmak istediklerini vurgulayan Budak, "Projemizdeki gibi Hıdırlık kulesinden girdiniz, bizim odanın binasına kadar 2 saat yürüyüş yaptınız. İki saat de bizim merkezde zaman geçirseniz, alın size itibarlı proje. Elinizde zaten mücevher var. Çamurda altına bir şey olur mu, parlatın, değerini bulacaktır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Budak'ın Kaleiçi burukluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN