Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bürokratlar da saltanat sürmüş

Giriş Tarihi: 1.7.2014

Büyükşehir Belediyesi'nde geçen döneme ait incelemeler bürokratlara kadar uzandı. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi eski Başkanı Adem Akyürek'in saltanat sürdüğü belirlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde eski başkan Mustafa Akaydın dönemine ilişkin başlatılan incelemeler, bürokratlara kadar uzandı. Denetmenler, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi eski Başkanı Adem Akyürek'in, 3 asistan, 3 makam aracı ve iki makam odası kullandığını belirledi. Akyürek'in görev süresi boyunca belediye başkanlarında olmayan bir konfor içerisinde yaşadığı ifade edildi.

İKİNCİ ODAYI YAPTIRMIŞ
Yakın zamanda çok tartışılacak ihalelerde adının geçeceği iddia edilen Akyürek'in, Antalya Kültür Merkezi (AKM) içerisinde saltanat kurduğu ortaya çıktı. Akyürek'in AKM içerisindeki lüks makam odasının yetmediği, Cam Piramit Kongre ve Sergi Salonu'nun otoparkının yanındaki binaya bir makam odası daha yaptırdığı görüldü. Satın Alma Şubesi yanındaki bu odadan bir de çelik kasa çıktı.

EN AZ İKİ MAKAM ARACI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel tarafından Akyürek'in yerine atanan yeni Daire Başkanı İlyas Çopur'un, makam odalarından birisini kapattığı, bir diğerini de boşaltıp daha mütevazı bir odaya geçtiği öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi'nde birçok eski bürokratın en az 2 sekreter ile çalıştığı ve 2'den fazla makam aracı kullandığı, tüm birimlerde ihtiyacın 5 katı personel ile doldurulduğu öğrenildi. Belediye başkanı gibi davranan Adem Akyürek'in yaptığı bazı ihalelerin de yakında büyük yankı uyandıracağı iddia ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bürokratlar da saltanat sürmüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN