SDÜ'de ikinci raund

Giriş Tarihi: 3.7.2014

SDÜ'de eski Genel Sekreter Aziz Bayrak ile Rektör İbicioğlu arasındaki hukuki mücadele yeniden alevlendi. Bayrak, saldırıya uğradığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ile eski Genel Sekreter Aziz Bayrak arasındaki hukuki mücadeleye bir yenisi daha eklendi. SDÜ Rektörü İbicioğlu'nun görevden aldığı eski Genel Sekreter Aziz Bayrak, yeni bir iddiayı hukuki mercilere taşıdı. Bayrak'ın iddiası SDÜ Rektörlük makam odasında Rektör İbicioğlu tarafından üzerine yürünmesi ve darp edilmesi.

SES KAYDINI DELİL OLARAK SUNDU

Edinilen bilgilere göre, savcılığa intikal ettirilen olay pazartesi günü yaşandı. SDÜ Rektör Yardımcısı'nın çağrısı üzerine Rektörlük binasına giden Aziz Bayrak, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ile karşılaşınca odasına geçti. İddialara göre orada SDÜ Rektörü Prof. Dr. İbicioğlu ile Aziz Bayrak arasında sözlü tartışma yaşandı. Daha sonra da Rektör İbicioğlu, Aziz Bayrak'ın üzerine yürüdü ve yumruklama girişiminde bulundu. Bayrak'ın suç duyurusuna delil olarak olay anındaki ses kayıtlarını savcılığa sunduğu öğrenildi.

USULSÜZLÜK İDDİALARI VARDI

Daha önce, SDÜ Rektörlük makamının Genel Sekreter Bayrak'ı görevden alma operasyonunun altından savcılığa yapılan ihbar çıkmıştı. Dönemin Genel Sekreteri Bayrak'ın, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Sağlık-Kültür ve Spor Daire Başkanı Zümriye Irlayıcı ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Mustafa Nadir Eker hakkında Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Bayrak'ın Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda, bizzat kendisinin tespit ettiği usulsüz iş ve işlemlerle ilgili iddialara yer verdiği öğrenildi. Suç duyurusunda, kantin ve kafeterya kiralama işlemleri, açık ihaleler, pazarlıkla ve doğrudan teminle yapılan satın almalar, SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi altyapı işi, 2012 yılı araç alımları, bilim şenliği gibi bazı iş ve işlemlerle ilgili iddialarda bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SDÜ'de ikinci raund
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN