Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alevi camiası çok üzüntülü

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'i ziyaret eden Tekke köyü ileri gelenleri, şenlikte yaşanan olay için özür diledi

Giriş Tarihi: 5.7.2014
Elmalı Tekke Köyü Abdal Musa Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ali Eriş ve köyün önde gelenleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret ederek, hafta sonu yaşanan olaylardan dolayı üzüntülerini iletti.

MEYDANI BIRAKMAYIZ

Milletin birliği, bütünlüğü, kardeşliği için her yerde elinden gelen çalışmayı yapacağını ifade eden başkan Türel, "Senelerdir bu milleti ayrıştırmak isteyenler, bu toplumu bölmek, parçalamak isteyenler oldu. Bunların arkasında hepimizin daha medeni, daha gelişmiş bir ülkede yaşamasını istemeyenler olmuştur. Biz bu memleketin birliği, beraberliği kardeşliği için üç beş tane kendini bilmeze meydanı bırakmayız. Biz o gün orada vazifemizi yaptık. Türbede duamızı ettik, iftarımızı açtık. Ancak bazı arkadaşlar meseleyi kardeşlik boyutundan öte siyasi bir platforma taşıyıp farklı bir amaçla provoke ederek olay yaratmak istediler" dedi.

İZİN VERMEYİZ
Başkan Türel, Abdal Musa anmasında bulunma amaçlarının oranın manevi, huzurlu ortamını gerginleştirmek değil, aksine birlik ve beraberlik ortamı yaratmak olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Oradaki olayları çıkartan kişilerin büyük bir bölümü Alevi vatandaşlarımız değildi. Taşıma birliklerle bizim orada olmamızı farklı noktaya taşımak istediler. Birilerinin kötü niyetlerine yönelik olayları kullanmaması için ayrıldık. Bize yapılanlara üzülen çalışma arkadaşlarımız, yaptıkları çalışmaları bırakarak ayrılmak istediler. Ama biz buna izin vermedik. Kötü niyetli insanları sevindirmeyiz. Bu milletin kardeşliği için beraber çalışacağız." Dernek Başkanı Ali Eriş ise güzel bir etkinliği bozmaya çalışan insanları şiddetle kınadıklarını belirterek, "Köy halkımız ve alevi camiasının bu olaylara çok büyük tepki var. Olanlara çok üzüldük" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alevi camiası çok üzüntülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN