Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir parkın iki yüzü

Giriş Tarihi: 6.7.2014

Akdeniz Üniversitesi'nden 'Çevre Hizmet Ödülü' alan Bayındır Parkı'nın aydınlık yüzü vatandaşı mutlu ederken, karanlık yüzü mahalle sakinlerini korkutuyor. Halk önlem alınmasını istiyor

Antalya'da Muratpaşa ilçesi sınırları içinde yer alan ve Akdeniz Üniversitesi tarafından 2005 yılı 'Çevre Hizmet Ödülü'ne layık görüldüğü için ödüllü park olarak bilinen Bayındır Park'ın bir yüzü vatandaşı mutlu ederken, diğer yüzü semt sakinlerini korkutuyor. Park, her gün kros, kültür fizik, kum futbolu, voleybol ve basketbol sahalarında spor yapan insanlarca gece gündüz dolduruluyor. Ödüllü park vatandaşın ilgisi sayesinde 24 saat karnaval yerini aratmıyor. Buna karşın parkın bocce sahasının bulunduğu bölümü ışıklandırılmadığı için mekan takımı ve madde bağımlılarının uğrak yeri oluyor. Bu durum mahalle sakinleri ve özellikle akşamları yürüyüş yapan kadınları korkutuyor.

KARNAVAL ALANI GİBİ

Bayındır Parkı içinde yer alan kros ve yürüyüş parkurları, kum futbol, voleybol sahaları ile kültür fizik hareketlerinin yapıldığı alan her yaştan vatandaş ile dolup taşıyor. Park içindeki spor sahalarının standardı ve kalitesi herhangi bir Avrupa ülkesindeki parktan daha güzel ve kullanışlı. Bu nedenle park her gün spor yapan binlerce Antalyalıya ev sahipliği yapıyor. Kum voleybol sahasında profesyonel sporcular günlük antrenmanlarını yapıyor. Ödüllü parkın bu bölümleri 24 saat canlı ve hareketli.

BAĞIMLILARIN MEKANI OLDU

Bayındır Parkı'nın kapalı bocce oyun sahasının olduğu bölüm ise parkta spor yapan başta kadınları ve gençleri korkutuyor. Bocce bölümünün üstünün kapalı olması ve akşamları ışıklandırılmaması nedeniyle bu alan mekan takımı ve madde bağımlılarının akınına uğruyor. Akşamları kapalı alanda belli saatten sonra alkol alan, kollarına jilet atan ve madde kullananlar etrafa korku saçıyor.

IŞIKLANDIRMA TALEBİ

Spor yapan kadın ve gençler hava karardıktan sonra parkın bu bölümünden geçmeye korktuklarını söyledi. Bocce sahasının bulunduğu yerin ışıklandırılması gerektiğini belirten semt sakinleri, "Parkın bu bölümünde genelde ışıklar yanmıyor. Burası uyuşturucu ve mekan takımı tabir edilen kişiler tarafından kullanılıyor. Akşamları kapalı mekanda alkol alan kişiler kadınları taciz ediyor, oyun alanındaki tahtaları tekmeleyerek kırıyor. Acil önlem alınmalı. Bu alan ışıklandırılmalı" diyerek tepkilerini dile getirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir parkın iki yüzü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN