İşte yeni stat

Giriş Tarihi: 7.7.2014

Antalya sporseverlerinin heyecanla bitmesini beklediği yeni stadın detayları ortaya çıkıyor. İşte yeni Antalya stadın bilinmeyen detayları

Antalya 100. Yıl bölgesinde yapımı büyük bir hızla devam eden 33 bin kişilik yeni stat için geri sayım devam ediyor. Antalya İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cem Oğuz da, yeni statla ilgili antalyasporum. com'a önemli bilgiler paylaştı. Oğuz, yeni statta 42 loca, 16 büfe, 2 mağaza ve yaklaşık 700 araçlık otopark olacağını ayrıca numaralı tribün altında 7 bin 772 m2 ticari alan bulunduğunu söyledi.

SABİT GELİR KAYNAĞI

Ticari alanın kapasitesinin artabileceğini kaydeden Oğuz, "Ticari alan diğer tribünlerin altında da olursa Antalyaspor'un yıllık 12-15 milyon TL gelir elde etmesi bekleniyor. Bu da Antalyaspor futbol takımı için son derece ciddi bir gelir kaynağı olacak. Ayrıca 10 bin kişilik spor salonundan elde edilecek gelir ile Antalyaspor'un hentbol, basketbol gibi branşları için kaynaklar oluşturulabilecek" dedi. Cem Oğuz, "Stat iki katlı ancak 1 ve 2. kat arasında localar ve VIP tribün bulunuyor. Stadın tüm tribünleri kapalı olacak ama tamamı kapanmayacak. Açılır, kapanır bir sistem olmayacak. Çatı sisteminin yüzde 30'u ise güneş enerji panellerinden oluşacak. Böylelikle stat kendi elektriğini üretecek. Bu elektrik ile stat çevresinde çeşitli renklerde led aydınlatmalar yapılacak." dedi.

DİĞER DETAYLAR

Numaralı tribün ve maraton tribünde 42 loca
Tüm tribünlerde 16 büfe
2 mağaza
Numaralı tribün altında 7 bin 772 m2 ticari alan
60'ı otobüs olmak üzere yaklaşık 700 araçlık otopark
Güneş enerjili panellerin bulunduğu kapalı çatı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte yeni stat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN