Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırmızı kartlık olduk

Giriş Tarihi: 8.7.2014

Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri 6 ayda kırmızı ışık ihlali yapan 20 bin 186 aracı affetmedi

Antalya'da 2014 yılının ilk 6 aylık bölümünde kırmızı ışık ihlali yapan 20 bin 186 sürücüye 3 milyon 229 bin 760 lira para cezası kesildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri kırmızı ışık ihlallerin önüne geçmek için denetimlerin 24 saat aralıksız sürdüğünü bildirdi. Kırmızı ışık ihlali cezasının 160 TL olduğu bildirdi.

KIRMIZIYA AF YOK

Kırmızı ışık ihlaline kesinlikle af olmadığını da belirten trafik yetkilileri, "Araç başı 160 TL'den 6 ayda kırmızı ışık cezası olarak sürücülere toplam 3 milyon 229 bin 760 lira para cezası kesildi. Denetimlerimiz 24 saat kentin her yerinde kesintisiz sürüyor. Kimse 'Gece bu kavşakta denetim olmaz' demesin. Artık denetimsiz ve MOBESE'siz kavşak yok. Bu nedenle sürücüler kural ve kırmızı ışık ihlali yapmaya kalkmasın" dedi.

HER KAVŞAKTA SİVİL POLİS

Trafik yetkilileri kentte meydana gelen birçok ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı kazaların nedeninin ışık ihlali olduğunu da bildirdi. Bu nedenle sürücülerin kırmızı ışık ihlalini sıfıra indirmek için tüm kavşaklarda denetimin 24 saat aralıksız sürdürdüğünü bildirdi. Kavşaklarda daha çok vatandaştan ayırt edilemeyen sivil trafik polislerinin görev yaptığını de belirten trafik yetkilileri, "Işık ihlali yapan sonucuna katlanır. Trafiğe kayıtlı 858 bin aracın bulunduğu bir kentte kurallara mutlak uyulmadır" diye konuştu.

24 SAAT RADAR KONTROLÜ

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, sürücüleri hız konusunda da uyardı. Hız denetimleri için artık sabit radar uygulamasından vazgeçildiğini, kent genelinde gezici radar araçlarının görev yaptığı bildirildi. Gezici radarların kentin her noktasında hız ihlali yapan sürücüye ceza kestiğini de belirten trafik ekipleri, "Sürate sıfır tolerans tanıyoruz. Masa dağındaki yolda da, kent trafiğinin en hareketli olduğu noktada da radar kontrolü var" ifadelerini kull

KIRMIZI IŞIKTA GEÇENE AF YOK
Antalya Emniyet Müdürlüğü, 2014 yılının ilk 6 aylık döneminde kırmızı ışık ihlali yapan sürücülere toplam 3 milyon 229 bin 760 TL para cezası kesti. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri kırmızı ışık ihlali ve sürate sıfır tolerans ile yaklaşıldığını ve gezici radarların görev başında olduğunu açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırmızı kartlık olduk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN