30 yıllık rüya gerçek oldu

Antalya'da 30 yıldır yaşanan Altınova'nın imar sıkıntısı nihayet çözüme kavuşturuldu. Tapular dağıtılıyor

Giriş Tarihi: 10.7.2014
Antalya'nın Kepez ilçesi, mülkiyetle ilgili kangrenleşmiş bir probleminden daha kurtuluyor. Kepez Belediyesi, 30 yıldır yaşanan Altınova'nın imar sıkıntısını da çözüme kavuşturuyor. Bölgenin 18 uygulaması tamamlanan 1. kısmında 15 hak sahibi temsili olarak, düzenlenen törenle 30 yıldır bekledikleri imarlı tapularını aldı.

HERKES MUTLU OLDU

Kepez Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü imar planlarının kesinleşmesinin ardından Altınova'nın 18 imar uygulaması çalışmasını, bölgeyi 5 kısma ayırarak 2013'te başlatmıştı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de seçim kampanyası döneminde Altınovalılara imarlı tapularını bu yıl içerisinde alacaklarını vaat etmişti. Bölgenin Düden, Orta ve Menderes mahallelerini kapsayan 60 metrelik yolun çevresindeki parsellerin imar uygulaması çalışması geçtiğimiz aylarda neticelendirildi. Antalya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü de 1. kısmın 18 uygulaması yapılan parsellerin imarlı tapularının tescilini onayladı. İmarlı tapuların hak sahiplerine verilmesi amacıyla da Altınova Düden Mahallesi'nde tören düzenlendi. İftar yemeğinin de verildiği törene Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Antalya Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Necmi Akkoca, belediye meclis üyeleri ve bölge sakinleri katıldı.

SORUN BİTTİ

Başkan Türel törende, Tütüncü'nün, Kepez'in tapu problemlerinin çözülmesi için önemli bir gayret ortaya koyduğuna işaret etti. Türel, Tütüncü'nün geçtiğimiz dönem Kepez'in farklı mahallelerinde birçok tapu dağıtımı yaparak vatandaşların kanayan yarasına merhem olduğunun altını çizdi. Başkan Tütüncü de Altınova'nın 1. kısmının imar uygulamasının tamamlanmasını, Antalya adına çok önemli bir olarak nitelendirdi. Bölgede 30 yıla yakın imar problemi yaşandığına dikkat çeken Tütüncü, "Bölge sakinleri, imar probleminin çözümünü belediyelerden talep etmekteydi. Ne yazık ki bugüne kadar bu talepler çeşitli sebeplerden dolayı karşılanamamıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in 1. döneminde Altınova'nın imar probleminin çözümüne yönelik başlattığı çalışmayı, geçtiğimiz 5 yıllık dönemde sahiplendik. Bu sorunu şehrin karanlık sularına gömdük" dedi.

HİZMETTE ŞAHA KALKACAK
Altınova'nın imarıyla birlikte bölgeye çok daha güzel hizmetleri Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu bir şekilde çalışarak yapacaklarını belirten Tütüncü, "İmarla birlikte bölge hizmette şaha kalkacak. Önümüzdeki günlerde Büyükşehir, alt yapı çalışmalarını; biz ise üst yapı çalışmalarını yaparak çok daha güzel bir Altınova'yı Antalya'ya armağan edeceğiz" diye konuştu. Konuşmaların ardından 18 uygulaması yapılan 1. Kısımla ilgili temsili olarak 15 hak sahibine tapuları verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 yıllık rüya gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN