Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz'de yollar daha da kısalıyor

Sınır komşusu olmasına rağmen çileli yol nedeniyle birbirinden çok uzak kalan iki kent Antalya ile Mersin, sahil yolunun standardının yükseltilmesi ile yakınlaşıyor. 7 saatlik yol 5 saate iniyor

Giriş Tarihi: 10.7.2014
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Mersin-Erdemli- Silifke-Anamur-Gazipaşa- Alanya ve Antalya'yı birbirine bağlayan 487 kilometrelik Akdeniz Sahil Yolu'nu yüksek standarda kavuşturmak için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Bakan Elvan, "446 kilometrelik Erdemli-Silifke-Anamur-Gazipaşa- Alanya-Antalya Yolu'nun 363.5 kilometresini bölünmüş yol haline getirdik. Bu yolun 204 kilometresini de sıcak asfaltla kapladık" dedi.

23 TÜNEL OLACAK

Bakan Elvan, 22 kilometrelik Tenzile- Kaledran yolunun ihale hazırlıklarının ise devam ettiğini bildirdi. Güzergâhın standardını yükseltmek için 23 tünel projelendirdiklerini anlatan Bakan Elvan, "Bu güzergâhta bulunan Boğsak Tüneli'ni 18 Mart 2014 tarihinde açmıştık. Gazipaşa- Alanya-Antalya yolunda ise 18 kilometre uzunluğundaki tünelli kesimin proje ve kamulaştırma çalışmalarının da tamamlanması ile birlikte yapım çalışmalarına başlayacağız" diye konuştu.

ANTALYA-MERSİN 5 SAAT

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Akdeniz Sahil Yolu'nun 2016 yılı sonunda tamamlanmasını hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi: "Yüz akımız Akdenizimizin uzun zamandır süregelen yol çilesini bitiriyoruz. Güvenli ve yüksek standartlı bir yol ağı tesis edebilmek için dağları deliyor ve Akdeniz'in iki yakasını bölünmüş yolla birbirine bağlıyoruz. Bu yolun tamamlanması ile daha önce 7-8 saat olan seyahat süresi 5-5.5 saate inecek. Trafik güvenliği ve seyahat konforu da artacak. Yine bu yol sayesinde Gazipaşa Havalimanı'na ulaşım da rahatlayacak. Bölgenin turizm potansiyeli daha da artacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz'de yollar daha da kısalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN