Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altyapı atağı

Giriş Tarihi: 10.7.2014

Kepez Belediyespor, Antalya amatör spor tarihinde bir ilke imza atacak. Yetiştirilen amatör sporcular profesyonel liglerde oluşturulacak takımlarda değerlendirilecek

Kepez Belediyespor Başkanı Ahmet Ünlüoğlu ve yönetim kurulu üyeleri SABAH Akdeniz'i ziyaret ederek yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlattı. Antalya'da amatör spor tarihinde bir ilke imza atacaklarını açıklayan Başkan Ünlüoğlu, yetiştirdikleri sporcuları, oluşturacakları profesyonel takımlarda değerlendireceklerini vurguladı. Kulüplerinde 14 branşta 1110 lisanslı sporcu bulunduğunu söyleyen Ünlüğolu, "Yaz spor okullarında şuan bini aşkın sporcu çocuğumuz eğitim alıyor. Buralardan önemli sporcular çıkacak" diye konuyştu.

SPORCULARA HEDEF TAKIM

Hedeflerinin ilk etapta futbolda BAL'a (Bölgesel Amatör Lig) bir takım çıkarmak olduğunu vurgulayan Kepez Belediyespor Başkanı, "Okulda yetiştirdiğimiz çocuklarımızı amatör takımı ve ardından BAL takımına alacağız. Daha sonra 3'üncü Lig'de bir takım oluşturarak bu çocuklara bir hedef koyacağız. Ardından basketbolda da 2'nci Lig'de bir takım oluşturup yetiştirdiğimiz sporcularımızı hedefe ulaştıracağız. Yetişen her sporcunun bir hedefi olacak. Daha sonra buradaki sporcularımızı bir üst liglere transfer edeceğiz" dedi.

VOLEYBOL ROL MODEL
Voleybolda altın yıllarını yaşadıklarını ve kendileri için bu branştaki takımın rol model olduğunun altını çizen Başkan Ahmet Ünlüoğlu şunları söyledi: "Bizim yetiştirdiğimiz 3 oyuncumuz şuan Vakıfbank'ta oynuyor. Bir süre önce bir şampiyonada bize karşı oynatıldılar ve Türkiye Şampiyonu oldular. Voleybol takımımızda hep bizim kulübümüzün alt yapısından yetişen sporcu kızlarımız var. Şuan 5 tanesi için Çanakkale Bayramiç kulübü ile görüşmeler sürüyor. Bir üst ligde oynayacaklar. Bu gelişmeler bizim doğru işler yaptığımızı gösteriyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altyapı atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN