Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otoda cam filmi ölüm demektir

Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Gencer, araç camlarına çekilen filmlerin sürücüler için tehlike oluşturduğunu, ölüme varan sonuçlar doğurduğunu bildirdi

Giriş Tarihi: 10.7.2014
Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Gencer, otomobillerin camlarına kaplatılan filmlerin petrol karışımlı olduğu için sürücüler ve araç içindekiler için büyük tehlike oluşturduğunu bildirdi. Bu filmlerin aracın kaza yapması veya alev alması halinde ölüme davetiye çıkardığını belirten Gencer, TSE standartlarına uygun renkli cam taktırılmasının can güvenliği için daha uygun olduğunu söyledi.

BİR SANİYEDE ALEV ALIR

Polisin film kaplanmasına araç sürücülerini net göremediği gerekçesi ile karşı olduğu kanısının toplumda hakim olduğunu belirten Müdür Gencer, "Bizim camlara filme karşı çıkmamızın tek nedeni yasalara uygun olmamasındandır. Bu filmler petrol karışımlıdır. Allah korusun kaza anında aracın herhangi bir yerinde yangın söz konusu olması durumunda bu filmler bir saniyede alev topuna döner. İçerde bomba etkisi gösterir" diye konuştu.

CAMIN KIRILMASINI ÖNLER

Gencer, petrol karışımlı cam filmlerinin en büyük tehlikelerinden bir tanesinin ise camların kırılmasını önlemesi olduğunu söyledi. Filmlerin kaza anında aracın camlarının kırılmasını önlediği için kapıların sıkışması halinde sürücü veya yolcuların çıkmasını engelleyeceğini de belirten Gencer, "Bütün bu nedenlerden dolayı ekiplerimiz filmlere dikkat ediyor. Sürücüleri uyarıyor. Gerekirse yaptırım uyguluyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otoda cam filmi ölüm demektir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN