Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'nın iyilik meleği

Kimsesizlerin iyilik meleği olarak bilinen Pınar İncegül, bir sosyal paylaşım sitesinde kurduğu 'Bir el, bir hayat grubu' ile zor durumda kalan kadın ve çocukların yardımına koşuyor

Giriş Tarihi: 13.7.2014
Antalya'da iyilik meleği olarak bilinen Pınar İncegül, sosyal paylaşım sitesinde kurduğu "Bir el, bir hayat" grubu ile kimsesiz çocuklar ile zor durumdaki kadınların ümidi oldu. Bugüne kadar onlarca kimsesiz çocuğa yardım eli uzatan Pınar, kadın sığınma evlerindeki kalma süresi dolarak açıkta kalan 30 kadın ve çocuklarına ev tutup eşya, giyecek ve gıda yardımında bulundu. Sadece ayni yardımlara aracılık eden iyilik meleği Pınar İncegül, para yardımında bulunmak isteyenleri ise ihtiyaç sahipleri kadın ve çocuklarla buluşturup maddi yardımlara karışmıyor. Antalya Adliyesi'nde görev yapan Pınar İncegül, bir yıl önce kendi kendine sosyal sorumluluk projesi geliştirerek kendi imkanları ile yaşları dolduğu için yetiştirme yurtları ve sevgi evlerinden ayrılmak durumunda kalan kimsesiz çocuklara gıda, giyecek ve maddi yardımda bulunmaya başladı. Kısa süre sonra kimsesiz çocuklar aracılığı ile kadın sığınma evlerinde 3 aylık kalma süresini doldurup sokakta kalmış kadınları tanıyan İncegül'ün yardım listesine kimsesiz çocukların ardından kadınlar ve çocukları da eklendi.

GRUP KURDU

Pınar İncegül, kimsesiz çocuklara, eşinden şiddet görmüş ve çocukları ile sokakta kalmış kadınlara tek başına yardımda yetersiz kaldı. Kalbi ve yüreği zor durumdaki insanlara yardım etmek için atan İncegül, sosyal paylaşım sitesi Facebook aracılığı ile "Bir el, bir hayat" isminde bir grup kurdu. Durumu arkadaş çevresi ile tanıdıklarına anlattı. Gruba kısa sürede bin 629 kişi katıldı. Yardımseverler zor durumdakilere yardımcı olmak istediklerini bildirdi.

İHTİYAÇLARI BELİRLİYOR
Pınar İncegül, bu aşamadan sonra sokakta kalmış kadın ve çocuklarının ihtiyaçlarını belirleyip bunları grup aracılığı ile karşılamaya başladı. Gruptaki yardımseverler aracılığı ile çaresiz kalmış kadınlara ev tutan İncegül, ev, giyim ve çeşitli tüketim eşyaları ile gıda maddelerini temin ederek ulaştırıyor. Son olarak da kadının ayakta kalıp kirasını ödeyip, çocuğuna bakabilmesi için ona uygun iş buluyor.

EVLERDE ÇALIŞIYOR
"İyilik Meleği" İncegül, izinli olduğu cumartesi, pazar günleri kendisi gibi iyiliksever arkadaşları ile hayırsever insanların verdiği eşya ve gıda maddelerini ihtiyaç sahiplerine götürüyor. Eşyaların yerleştirilmesini kendisi sağlıyor. Gerekirse yardımseverlerden temin ettiği boyayı getirip zor durumdaki kadın ile birlikte evini boyuyor.

BÖYLE MUTLU OLUYORUM
Mutluluğu çaresiz insanlara iyilik yaparak bulduğunu belirten İncegül, kendisini en çok sevindiren şeyin ise kendisi gibi düşünen insanların çok olduğunu görmesi olduğunu bildirdi. söyledi. İncegül, "Tek başıma olmadığımı anlayınca çok mutlu oldum. Şimdi benimle birlikte onlarca, yüzlerce kişi insanlara yardım için çırpınıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın iyilik meleği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN