Antalya 2023 için model kent olacak

Antalya mitinginin ardından Büyükşehir Belediyesi'nin iftarına katılan Cumhurbaşkanı Adayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın yeni Türkiye'ye en güzel örnek olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 14.7.2014
Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Antalyalılar ile buluşan Cumhurbaşkanı Adayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kepez'de düzenlenen mitingde yüz bine yakın vatandaşa seslendi. Mitingin ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in verdiği iftar yemeğine katılan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Antalya'nın yeni Türkiye idealinin en güzel örneği olduğunu söyledi.

YOL HARİTASI

Cumhurbaşkanlığı vizyon belgesi ile herkesin kendisini birinci sınıf vatandaş olarak hissettiği yeni Türkiye'nin yol haritasını çizdiklerini belirten Erdoğan, "Antalya bizim yeni Türkiye idealimizin en güzel örneğidir. Biz kimsenin hayat biçimiyle, kökeniyle, inancıyla, siyasi görüşü ile ilgili değiliz. Biz bunların hepsinin üzerinde özelikle bir yeni Türkiye ideali peşindeyiz. Kendi vatandaşı ile çatışan bir statüko anlayışının içerisinde asla olamayız. Yeni Türkiye'yi işte bu yanlışın ortadan kaldırıldığı bir anlayışın üzerine bina ediyoruz" dedi.

ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ
Antalya'nın geride kalan 12 yıl içerisinde çok geliştiğine dikkat çeken Başbakan Erdoğan, "Biz bir sıçrayış içerisindeyiz. 12 yıl önce Antalya'nın birçok yeri adeta köy görünümündeydi. İlk kez Başbakan olarak Belek'e gelmiştim. Köy içerisinden garip yollardan geçerek Belek'e ulaştım. Hemen otel patronlarını topladım ve 'Siz buraya belli bir rakam koyacaksınız biz de 8 trilyon verip buranın yollarını yapacağız' dedik ve bugünkü yolların adımını attık. O bir tohumdu o tohumlar bugün yeşerdi ve Kemer'in yolları dahil birçok hizmet olarak sizlere geri döndü" şeklinde konuştu.

VEFA KARŞILIK BULACAK
Konuşmasında Antalya'ya yapılan yatırımları hatırlatan Erdoğan, özellikle kente yakışır bir havalimanını Türk turizmine kazandırmaktan çok mutlu olduklarını ifade etti. Millete sevdalı olduklarının altını çizen Başbakan Erdoğan, "O havalimanının hali neydi. Gelen turistler adeta 'yandım Allah' derdi. Çemberlitaş Hamamı'ndan farksızdı. Klimalar çalışmaz, rezil bir haldeydi. Hemen 1 yıl içerisinde ek pisti ve yeni terminal binasını yaptık ve Antalya yeni havalimanına kavuşmuş oldu. Dediler ki Gazipaşa Havalimanı, o da bitti. Dertli olmak başka bir şey. 12 yıl önceki mavi bayrak sayısı bir elin parmaklarını geçmiyordu. Bugün nereye geldiğimizi değerlendirmemiz lazım. Yeni Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Antalya 30 Mart seçimlerinde bizi anladığını, bizi desteklediğini ortaya koydu. Biz de Antalya'nın bu vefasını elbette ki karşılıksız bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

HASTANE MÜJDESİ

Mitingde yatırımlarla ilgili bilgi veren Erdoğan, şunları söyledi: "Antalya'ya 12 yılda 14.5 katrilyon yatırım yaptık. Antalya'nın ihtiyaçları ile hep çok yakından ilgilendim. Antalya'yı marka şehir yapacağız dedik, bunu başardık. EXPO'ya çıkan bütün yolları yapıyoruz. Kuzey Çevre Yolu'nun ihalesini yaptık, yapımına hemen başlıyoruz. Kamu özel ortaklığı ile bin yatak kapasiteli toplamda 6 hastaneden oluşan bir şehir hastanesi yapmak için çalışmalarımızı başlattık. Bu hastanede tek bir eksik olmayacak. Antalya'ya hızlı tren projemiz ise devam ediyor. EXPO kapsamında bir raylı sistem çalışmamız var."

BAŞKAN MENDERES TÜREL'İN MUTLULUĞU
Başbakan Erdoğan'ın katıldığı iftar yemeğinde kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı menderes Türel, orucunu Antalya'da böylesi bir iftar yapabilmenin şükürü ile açtığını belirterek, yaşadığı dakikaları Toros Dağları kadar altına değişmeyeceğini ifade etti. Başbakan Erdoğan'ı daha büyük sorumluluklar alacağı yeni bir yolculuğa uğurlamanın mutluluğunu yaşadığını belirten Türel, Erdoğan'a hem vatandaş, hem belediye başkanı hem de bir Antalyalı olarak teşekkür ettiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya 2023 için model kent olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN