Kepez'de sahneyi Yörükler devraldı

Kepez Belediyesi Ramazan Etkinlikleribu kez Yörük gecesine evsahipliği yaptı. Başkan Hakan Tütüncü, Yörük Festivali ve Yörük Göç Müzesi'nin müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 14.7.2014
Antalya Yörükler Derneği, Kepez Belediyesi'nin Ramazan etkinliğinde Yörük hemşehri gecesi düzenledi. Mahalli sanatçıların sahne aldığı gecede, halk oyunları, temsili kına gecesi, kaval dinletisi gibi etkinliklerle Yörük kültürü tanıtıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri ve meclis üyeleri ile geceye katıldı.

BÜYÜK DESTEKÇİMİZ

Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, yaptığı konuşmada Yörük kültürünün yaşatılmasına ve derneğin çalışmalarına verdiği desteklerden dolayı Başkan Tütüncü'ye teşekkür etti. Belediyelerin, yerel kültürlerin yaşatılmasına destek vermesi gerektiğinin altını çizen Duman, "Destek konusunda tartışmasız isim Hakan Tütüncü'dür. Kendisi, toplumun her kesimine, her kültüre değer veren bir belediye başkanıdır. Yörükler Derneği'ne her zaman kucak açmıştır" dedi. Abdullah Duman, yerel yönetimlerin desteği ile önümüzdeki yıl uluslararası Yörük Şenliği düzenleyeceklerini de kaydetti.

YÖRÜKLERE MÜJDE

Başkan Hakan Tütüncü de 6 yıldır düzenledikleri Ramazan etkinliği ile 81 vilayetin güzelliklerini Kepez'e taşıdıklarını söyledi. Etkinlik alanını dolduran Yörüklere iki müjde de veren Tütüncü, "Önümüzdeki yıl Yörük Şenliği'ni, bir Yörük festival haline dönüştüreceğiz. Türkiye'nin en büyük Yörük Festivali'ni, Antalya Yörükler Derneği ile yapacağız. Önümüzdeki yıl çok kapsamlı bir Yörük Göç kültürünü anlatan, tanıtan güzel bir göç müzesini Antalya'ya armağan edeceğiz. Çalışmaları başladı" diye konuştu. Başkan Tütüncü, daha sonra geceye düzenlemesinden dolayı Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman'a, konser veren mahalli sanatçılara ve folklor ekine çiçek takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'de sahneyi Yörükler devraldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN