Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Umut Yıldızı' ile iş sahibi oldular

Risk altında bulunan çocuklar eğitilerek iş sahibi yapılıyor. Antalya Emniyet Müdürlüğü proje kapsamında bir çok çocuğu işe yerleştirdi

Giriş Tarihi: 16.7.2014
Risk altında bulunan çocukların, suçlardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması, mesleki beceri ve iş imkânı verilerek topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması amacıyla Antalya Valiliği başkanlığında, İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İŞKUR İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA) ile sivil toplum kuruluşların destekleri ile yürütülen"Çocuklarımızın Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı" projesinin çocuklara periyodik olarak verildiği 2014 yılının mesleki eğitimi sona erdi.

İŞE BAŞLADILAR BİLE
2014 yılı mesleki eğitim dönemi sonunda kursiyer çocuklara yazılı ve uygulamalı sınav yapıldı ve bu sınavlarda başarılı olan 118 çocuğa sertifikaları verildi. Proje kapsamında bugüne kadar toplam 78 çocuğun istihdamları proje paydaşlarının desteği ile sağlandı. İstihdamı sağlanan kursiyerlerden; aşçılık ve kat hizmetleri bölümlerinden mezun olan 36 kursiyer otellerde, kaynak ve mobilya bölümlerinden mezun olan 24 kursiyer, sanayide faaliyette bulunan firmalarda, asansör bölümünden mezun olan 14 kursiyer asansör firmalarında, kuaför bölümünden mezun olan 4 kursiyer ise kuaför salonlarında işe başladı.

TAKİBE DEVAM EDİYORLAR
Çocuk Şube Müdürlüğü personeli ve proje paydaşlarıyla birlikte Antalya genelinde çeşitli işlerde çalışmak üzere işe yerleştirilen çocuklar, işyerlerinde ziyaret de ediliyor. Ziyaretler esnasında çocuklara işverenlerle birlikte iş hayatında nasıl başarılı olacakları ve gelecekte kendi ayakları üzerinde durmaları için neler yapmaları gerektiği hakkında tavsiyelerde bulunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Umut Yıldızı' ile iş sahibi oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN