Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyuncaklara 130 bin ziyaretçi

Antalya Oyuncak Müzesi'nde ilginç çocuk oyuncakları ile ABD, Almanya ve Japonya'da üretilen çizgi film karakterleri de yer alıyor

Giriş Tarihi: 18.7.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Antalya Oyuncak Müzesi'nde, Sunay Akın'ın büyük bölümünü yurt dışındaki antikacılardan ve açık artırmadan topladığı, 1860'lı yıllardan 1980'li yıllara kadar antika değerinde yaklaşık 3 bin oyuncak yer alıyor. Kaleiçi Yat Limanı'nda 23 Nisan 2011'de açılan Antalya Oyuncak Müzesi, büyük ilgi görüyor. Ziyaretçilerin büyük bölümünü çocukların oluşturduğu Oyuncak Müzesi'ni, çocukluk döneminde oynadığı oyuncakları görüp anılarını hatırlamak isteyen yetişkinler de ziyaret ediyor. Müze Müdürü Saliha Özdemir İpek, müzeyi 130 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

AYDA 3 BİN KİŞİ

Müzeyi ayda ortalama 3 bin kişinin gezdiğine dikkati çeken Özdemir, "Müzemiz çocuklara yönelik gibi gözüküyor ancak her yaş grubundan ziyaretçi ağırlıyoruz" dedi. Özdemir, müzede bez bebeklerden kurşun askerlere, trenlere kadar her türlü oyuncağın bulunduğunu ve her oyuncağın bir hikayesi olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyuncaklara 130 bin ziyaretçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN