Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hırsızlar yüzünden dükkana hapsoldu

Antalyalı tanınmış hayırsever Ali Uyaroğlu, ilerlemiş yaşından yararlanıp kendisi içerideyken dükkanını soyan hırsızdan korunmak için yaptırdığı demir parmaklıkların arkasına hapsoldu

Giriş Tarihi: 20.7.2014
Antalya'nın en eski manifaturacılarından ve yaptırdığı camiler ile hayır işleriyle bilinen 84 yaşındaki Ali Uyaroğlu'nun başı hırsızlar ile dertte. İlerlemiş yaşına rağmen 12 yaşında başladığı ilk dükkanında satış yapmaya devam eden Uyaroğlu'nun işyerine dadanan hırsız onun yaşlılığından faydalanıp kumaş toplarını çalıp kaçtı. Uyaroğlu da hırsızla başedemeyince dükkanına demir parmaklık yaptırıp kendisini adeta içeri hapsetti.

70 YILLIK ESNAF

Antalyalı tanımış hayırsever Ali Uyaroğlu, ticaretten kazındığı paraları hayır işlerine harcaması ile tanınıyor. Masa Dağın'da bulunan Allah Cami ve Öğretmenevi yanındaki cami ile kız Kur'an kursu yaptırarak hayır işlerine milyonlarca lira para harcayan yaşlı hayırseverin son zamanlarda başı hırsızlar ile dertte. Uyaroğlu'nun Balbey mahallesindeki 70 yıllık manifaturacı dükkanına son zamanlarda kumaş hırsızları dadandı. Yaşlı hayırseverin evinin altındaki dükkanına gelen hırsızlar, yaşlılığından faydalanarak dükkanında otururken bile kumaş toplarını alıp kaçtı. Durumu polise de bildirmeyen ve ne yapacağını bilemeyen Uyaroğlu, 70 yıldır kapısını kilitlemediği dükkanına, hırsızlardan korunmak için demir parmaklık yaptırdı. Kendisini dükkanına hapseden Uyaroğlu, müşterisi gelince kapıyı açıp içeri alıyor.

40 BİN LİRALIK KUMAŞ

Ali Uyaroğlu şu ana kadar 40 bin liralık kumaşının çalındığını söyledi. Kumaş satmaktan kazandığı paraları yine hayır işlerine harcayacağını belirten Uyaroğlu, "70 yıldır gündüzleri kapısı hep açık olan işyerimi artık demir parmaklıklar ile bile koruyamıyorum. Eskiden açık bırakır, namazımı kılar geri gelirdim. Şimdi ben içerde iken bile hırsız gelip yaşlılığımdan faydalanıp mallarımı çalıp gidiyor" diyerek yaşadıklarını anlattı. Uyaroğlu, ayrıca evinin girişindeki bahçe kapısının demirlerinin de hırsızlar tarafından çalındığına dikkat çekerek, "Mahalle gece hırsızların, gündüz bizim. Antalya'nın göbeğinde 2014 yılında hırsızla başa çıkamıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırsızlar yüzünden dükkana hapsoldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN