Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Camiye dadandılar

Isparta'nın Vatan mahallesindeki Karakavak Cami son günlerde serserilerin uğrak mekanı haline geldi. Cami tuvaletlerinde uyuşturucu kullanıldığı ve fuhuş yapıldığı ileri sürülüyor

Giriş Tarihi: 21.7.2014
Ramazan ayının içinde bulunduğumuz şu günlerde Isparta'nın Vatan Mahallesi Karakavak Camisi avlusunda yaşananlar duyanları hayrete düşürüyor. Karakavak Cami Dernek Başkanı Kemal Çelik, artık çaresiz kaldıkları için yaşadıklarını gündeme taşımaya karar verdiklerini ve bu konuda Vali Vahdettin Özkan'ın devreye girerek kendilerine yardım etmelerini istedi.

KAPI ÇALDILAR

3 gün önce tuvaletlerin demir kapılarının olmadığını fark ettikleri ve polise başvurduklarını anlatan Çelik, "Onlar da yapacak bir şey yok dediler. Başvuruyoruz ancak sonuç alamıyoruz. 5-6 sefer camide hırsızlık oldu. Caminin içinde demir para kumbarası vardı. Onu birkaç kez kırdılar. Kilitli olduğu için içinde para olup olmadığını bilmiyoruz. 10 liraya kilidini yaptırıyoruz içinden para almadan tekrar kırılıyor. O hizmeti de kaldırmak zorunda kaldık" dedi.

ALLAH'IN EVİ

Yaşananların bununla sınırlı kalmadığını artık caminin içinde uyuşturucu da kullanılmaya başlandığını iddia eden Çelik, "Cemaat abdest almak istiyor ama tuvaletlerde birileri oluyor. Kapıyı çalıyorlar, meşgul deniyor. Sorduğun zaman 'burası Allah'ın evi. Tapulu malınız mı?' diyorlar. Yoğunluk olarak 15-20 yaş arası kız ve erkekler geliyor. Birkaç kez müdahale ettim. Daha da ileri gitsek darp edecekler. O yüzden karışamıyoruz" dedi.

CEMAAT TEDİRGİN

Gençlerin son zamanlarda cemaatten sigara ve sigara paketi istemeye başladıklarını anlatan Kemal Çelik, "Paketin içini boşaltıp, tuvalete giriyorlar. Orada paketin içine bir şeyler koyup, çekiyorlar. Cemaat çok tedirgin. Cemaatimiz ağırlıklı olarak 65 yaş üstü vatandaşlardan oluşuyor. O yüzden birkaç kişi birleşerek camiye gelebiliyorlar. Çünkü korkuyorlar. Akşam namazından sonra ve hafta sonları cami avlusu kontrolden çıkıyor" diye konuştu.

CAMİ AVLUSUNDA FUHUŞ

Caminin avlusunda birkaç sefer gençleri fuhuş yaparken yakaladıklarını ve kovduklarını da iddia eden Çelik, "Kaç sefer tuvaletten iç çamaşırı attım. Kapıları tekrar yaptıracağız. Onlar çalıyor biz yaptırıyoruz. Şadırvanın içindeki muslukları da çalıyorlar. Sayın Valimiz ve Emniyet Müdürümüzden buranın kenar mahalle olması nedeniyle biraz daha özen göstermelerini istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Camiye dadandılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN