Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Spora engel yok

Büyükşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bu yıl ilk kez Engelsiz Yaz Okulu açıldı. 7 branşta açılan okulda 200 engelli öğrenci eğitim görüyor

Giriş Tarihi: 22.7.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 2007 yılında temelini attığı Türkiye'nin en büyük engelli merkezlerinden biri olan Büyükşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, yeniden yapılanmasıyla engellilere yönelik aktif bir şekilde hizmet vermeye başladı. Bu kapsamda ilk kez engelli öğrencilere yönelik ücretsiz yaz okulu düzenlendi.

ÖĞRENİP EĞLENİYORLAR
Birinci Engelsiz Yaz Okulu yoğun ilgi gördü. Dans, yüzme, el sanatları, müzik, spor, bilgisayar ve sosyal ve kültürel aktiviteler olmak üzere 7 branşta açılan Engelsiz Yaz Okulu'na 200 öğrenci kayıt yaptırdı. 45 dakikalık seanslardan oluşan eğitimlerde engelli çocukların yanı sıra onları bekleyen ailelerin de vakit geçirmesi sağlanıyor. Engelli öğrenciler eğitimlerde, neşeli dakikalar geçirirken, bir yandan da eğitim alıyor. Ücretsiz verilen eğitimlerde aileler de memnuniyetini dile getirirken, "Çocuklarımız burada çok güzel vakit geçiriyor. Evde sıkılmadan, yaz günlerinde hem burada eğitim alıyorlar, hem de sosyal aktivitelerle eğleniyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e böyle bir imkanı bize sağladıkları için teşekkür ediyoruz" dediler. Birinci Engelsiz Yaz Okulu 29 Ağustos'ta sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spora engel yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN