Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya çürük dişten kurtuldu

Giriş Tarihi: 23.7.2014

Antalya'nın utanç abidesi haline gelen Özel İdare binasından geriye sadece bir moloz yığını kaldı. Firma binayı 39 günde yerle bir etti

Yıkımına 10 Haziran günü Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bir tören ile başlanan İl Özel İdaresi binasından geriye sadece moloz yığını kaldı. Yapımından 31 yıl sonra 13 katlı binanın ana kolonlarında patlama olmuş ve bina çökmenin meydana geldiği 2004 yılında boşaltılmıştı. Uzun bir süre Antalya siluetini kirleten binanın yıkımına Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel göreve gelir gelmez başlanabilmişti.

BAYRAMDA TERTEMİZ

Törende binanın 60 ile 90 gün arasında yıkılacağı ifade edilmesine rağmen yıkım işini üstlenen Biçer Kardeşler firması elini çabuk tuttu ve Antalya'nın utanç abidesini 39 gün gibi kısa bir sürede yıktı. Özel İdare binasından geriye sadece bir moloz yığını kaldı. Alanda bulunan moloz yığının da Ramazan Bayramı'na kadar kaldırılacağını ifade eden firma sahibi Sefa Biçer, çalışmaları büyük bir titizlikle yürüttüklerine dikkat çekerek, bu kadar kısa sürede hiçbir sorun yaşamadan sonuca ulaşmış olduklarından dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya çürük dişten kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN