Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya istihdam birincisi

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya'nın istihdamda Türkiye birincisi olduğunu açıkladı

Giriş Tarihi: 23.7.2014
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Temmuz ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı İzzet Bayar'ın başkanlığında gerçekleştirildi. ATSO Meclisi'nde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, gündeme ve ekonomiye ilişkin konulara değindi.

ZENGİNLEŞME İŞARETİ

Budak Antalya'nın 43 bin sigortalı çalışan artışıyla istihdamda Türkiye'de birinci olduğunu açıkladı. Budak, şu bilgileri verdi: "Antalya'da turizmciler gurur duymalı. İstihdamda Türkiye birincisi. Antalya SGK verilerine göre 43 bin sigortalı çalışan artışıyla Türkiye'de birinci oldu. Bu artış Ankara'da 18 bin, İstanbul'da 17 bin, İzmir'de 32 bin, Bursa ve Kocaeli'nde 20 bin civarlarında. Artık bu kayıt dışı kayıt içine girdi ona bakmıyorum. Kayıtlı 43 bin artış ile rekor kıran Antalya. Zenginleşme böyle oluyor."

ANTALYA'DA İŞLER İYİ

Budak, "Geçen sene ile bu sene arasında karşılıksız çek oranı yüzde 70 artmış. Piyasa durgun ama ödeme araçlarındaki sıkıntıları da artık hissetmeye başladı piyasalar. Ancak Antalya'da bu oran çok aşağılarda. Bu da Antalya'da işlerin fena gitmediğini gösteriyor. Yatırımda yüzde 100'lük artış var turizmde. Yatırım yapmaya hala hevesli turizmci. Ama Antalya'da yatak yapmak kendimize kurşun sıkmaktır. Turist sayısı ve kaliteyi arttırmak yatak sayısını arttırmak değildir. Kaliteyi arttırmanın yolları vardır" Meclis Toplantısı'nın sonunda Başkan Budak ve Meclis Başkanı Bayar, projeleri ile ödül almaya hak kazanmış kadın girişimcilere plaket verdi.

KADINLAR PLAJINA DESTEK

Konuşmasında Antalya gündeminde tartışmalara neden olan Kadınlar Plajı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Budak, "Ben Antalyalıyım. Yüzmeyi Mermerli Plajı'nda öğrendim. 5-6 yaşlarındayken annelerimiz bizi oraya götürürdü, o zaman kadınlar plajıydı. 60'lı 70'li yıllarda kadınların saati vardı 2'ye kadar, öğleden sonra erkekler. Bu bir ihtiyaçsa neden olmasın. Büyütmemek, abartmamak lazım. Antalya'da böyle bir ihtiyaç varsa, kadınların böyle bir talebi de varsa, pozitif-negatif ayrımcılık sınıfına sokulmaması lazım. Böyle bir ihtiyaç varsa giderilmesi de Antalya'daki yöneticilerin görevidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya istihdam birincisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN