15 bin kişilik iftar

Giriş Tarihi: 25.7.2014

Antalya'nın Kumluca ilçesinde geleneksel hale getirilen Kadir Gecesi iftarına Vali Öztürk ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de katıldı

Antalya'nın Kumluca ilçesinde her yıl organize edilen Kadir Gecesi iftarında yaklaşık 15 bin kişi iftar açtı. Kumluca Orhan Günay Parkı Kültür Hanı'nda düzenlenen iftara Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, İl Müftüsü Osman Artan, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

2 TON DANA ETİ KULANILDI
İftar yemeğinde giderleri hayırseverler tarafından karşılanan ve ilçedeki restoran ile lokantalarda pişirilen 2 ton dana etinden yapılmış kavurma, pirinç pilavı, hurma, 25 bin şişe su, 20 bin porsiyon ekmek dağıtıldı. İftar yemeği öncesi Kumluca Müftülüğü din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu.

ÖRNEK OLMALI
Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, kendisinin iki yıldır Kumluca'daki Kadir Gecesi iftar yemeğine katıldığını belirtti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Kumluca'da geleneksel olarak gerçekleştirilen Kadir Gecesi iftar yemeğinin başka yöreler, beldelere de örnek olmasını istedi. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ise bundan 16 yıl önce ilçe halkını aynı sofrada aynı niyetlerle tutulan oruçları birlikte açma ümidiyle başlatılan Kadir Gecesi iftar yemeğine katılımın her yıl arttığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 bin kişilik iftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN