Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hani çalışmazdı?

Büyükşehir eski Başkanı Mustafa Akaydın'ın 'çalışmaz' diyerek Yat Limanı'nda çürüttüğü deniz otobüsleri, Menderes Türel'in yeniden hizmete sokması ile bir ayda binlerce kişiyi taşıdı

Giriş Tarihi: 25.7.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın tarafından çürümeye terk edilen ve Menderes Türel'in yeniden göreve gelmesinin ardından esaretten kurtararak sefere çıkardığı deniz otobüsleri tam kapasite çalışıyor. Akaydın'ın "Bu deniz otobüsleri Antalya'nın denizinde çalışmaz" diyerek limana çektiği deniz otobüslerinin, 1 ayda Antalya ulaşımında önemli bir boşluğu doldurduğu bildirildi. Resmi rakamlara göre; deniz otobüslerinin sefere çıktığı 27 Haziran tarihinden, 20 Temmuz tarihine kadar yapılan 146 seferde, toplam 5 bin 962 kişi taşındı. Bu rakamların 42 yolcu kapasitesi olan deniz otobüslerinin tam kapasiteye yakın sefer yaptığını gösterdiği bildirildi. Deniz otobüslerinin gördüğü ilgi ve son bir ayda Antalya ulaşımına sağladığı katkı, deniz otobüslerinin çalışmayacağını iddia eden Mustafa Akaydın'ın bir konuda daha yanıldığını göz önüne serdi.

YÜZDE 96 MEMNUNUM DEDİ

Deniz otobüslerini kullanan yolcular ile seyahat sırasında bir de memnuniyet anketi yapıldığı ve katılanların yüzde 96'sının, bu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdiği açıklandı. Yine anket sonuçlarına göre; yolcuların yüzde 88'i, gezi ve turizm, yüzde 12'si de iş amaçlı olarak deniz otobüslerini tercih ettiğini bildirdi. Deniz otobüslerini kullananlar, Mustafa Akaydın'ın uyguladığı akıl almaz fiyat politikaları nedeni ile bu hizmetten bunca yıl mahrum bırakılmalarına da tepki gösterdi. Deniz otobüsleri, Mustafa Akaydın döneminde uygulanan fiyat politikaları nedeni ile kullanılamamış ve Yat Limanı'na çekilmişti. Tüm dünyada belediyeler ulaşım hizmetlerinden zarar etmeyi göze alarak vatandaşlarına bu hizmeti verirken Akaydın yönetimi 40 lira fiyat ile taşımacılık yapmış, Kemer'e gidip gelen bir kişi 80 lira ödemesi gerekeceği için kimse deniz otobüslerini kullanmamıştı.

HERKES KULLANSIN DİYE

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, deniz otobüslerini yeniden sefere çıkarırken ilk üç gün ücretsiz yapmış, yoğun ilgi nedeni ile ek seferler koydurmuştu. Türel diğer günlerde ise herkes kullansın diye deniz otobüslerini 10 lira yapmıştı. Türel deniz otobüslerinin aynı güzergâhta seferlerinin devam edeceğini yeni güzergah düzenlemesi planlarının olmadığını sözlerine ekledi.

SEFER SAATLERİ DEĞİŞTİ
Öte yandan yapılan anket sonucu ve yolculardan gelen taleplerin ardından deniz otobüslerinin sefer saatleri de değiştirildi. 1 Ağustos 2014 tarihinden itibaren deniz otobüsleri Antalya-Kemer yönünde 08:30, 10:30, 12:30, 17:30, Kemer- Antalya yönünde 09:30, 11:30, 18:30, 19:30 saatlerinde sefer yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hani çalışmazdı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN