Korku parkı aydınlatıldı

SABAH Akdeniz'in 'Parkın iki yüzü' başlığı ile gündeme getirdiği 'ödüllü' Bayındır Parkı'nın korku veren karanlık tarafı aydınlatıldı

Giriş Tarihi: 26.7.2014
Antalya'nın Muratpaşa ilçesi sınırları içinde yer alan ve Akdeniz Üniversitesi tarafından 2005 yılı 'Çevre Hizmet Ödülü'ne layık görüldüğü için ödüllü park olarak bilinen Bayındır Parkı'nın karanlıkta kalan bocce sahası aydınlatıldı. SABAH Akdeniz, 6 Temmuz'da 'Parkın iki yüzü' başlıklı haberi ile karanlıkta kalan bocce sahasının mekan takımı ve bağımlıların kullandığını kamuoyuna duyurmuştu. Haberin ardından Muratpaşa Belediyesi bocce alanına projektörler takarak korku salan parkı karanlıktan kurtardı. Madde bağımlıları ve mekan takımının sığınağı olan ve kadınların korkulu rüyası haline gelen sahanın aydınlatılmasının ardından kadınlar ve çocuklar rahat bir nefes aldı.

PIRIL PIRIL OLDU

Bocce alanının aydınlatılması ile derin bir nefes aldıklarını belirten vatandaşlar ve özellikle kadınlar, artık istedikleri her saatte parkta spor yapabildiklerini belirterek, "Aydınlatılmadan önce burası madde bağımlılarının mekanı idi. Şimdi aydınlatılınca kendiliğinden uzaklaştılar" diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

BAĞIMLILARIN MEKANI

Bayındır Parkı'nın kapalı bocce oyun sahasının olduğu bölüm parkta spor yapan kadınlar ve gençleri korkutuyordu. Bocce bölümünün üstünün kapalı olması ve akşamları ışıklandırılmaması nedeniyle bu alan mekan takımı ve madde bağımlılarının akınına uğruyordu. Akşamları kapalı alanda belli saatten sonra alkol alan, kollarına jilet atan ve madde kullananlar etrafa korku saçtığı için kimse parkın bu bölümünden geçemiyordu.

ESKİ HALİNE DÖNDÜRÜLDÜ

Işıklandırmanın yeteri seviyeye gelmesiyle birlikte park, spor yapan insanlarca gece gündüz dolduruluyor. Ödüllü park vatandaşın ilgisi sayesinde 24 saat karnaval yerini aratmıyor. Eski günlerine dönen parkta, ailelerin bocce sahası yanından gelip geçmesi ise korku filmi olmaktan çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korku parkı aydınlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN