Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayramlaşmada iki vekilin söz düellosu

AK Parti'den istifa ederek bağımsız kalan Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, bayramlaşma esnasında AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik ile tartıştı. Özçelik, Hasan Hami Yıldırım'ı kovdu

Giriş Tarihi: 29.7.2014
TBMM'de görmeye alışık olduğumuz tartışma Burdur'un Bucak ilçesinde protokol bayramlaşmasına taşındı. 17 Aralık'tan sonra AK Parti'den istifa eden Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik ile tartıştı, salondan kovuldu.

ÖZÇELİK RESMEN KOVDU
Burdur'un Bucak ilçesinde Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen bayramlaşma töreninde Bağımsız Milletvekili Hasan Hami Yıldırım'a önce vatandaşlar ardından da AK parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik sert tepki gösterdi. Yıldırım'ın törende Özçelik'in elini sıkmak istemesi ile başlayan atışma sert tartışmaya dönüştü. Milletvekili Özçelik, "Sen Başbakanımızın ve halkın oyları ile seçildin. Sen istifa ederken oylarını aldığın halka sordun mu? Burdurluların oylarını alıp Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı'na aday gösterilmesine imza atarken onlara sordun mu? Sen Bucak halkına ne yaptın? Burayı terk et. Senin yerin burası değil. Kendine güveniyorsan vekillikten de istifa et de görelim" dedi. Milletvekili Yıldırım ise, "Ben Milletvekiliyim, buradan çıkmam" diye cevap verdi.

SOĞUK RÜZGARLAR ESTİ

Hasan Hami Yıldırım'ın salondan çıkmaması üzerine Bucaklı vatandaşlar da tartışmaya müdahil oldu. Vatandaşlar, "Sen buraya ne yüzle geliyorsun. Seni burada istemiyoruz, çık dışarı. Sen AK Parti döneminde 6 yıl genel müdürlük, 2 yıl müsteşar yardımcılığı yaptın, biz de seni milletvekili seçtik. Ama sen partiye, Bucak halkına ve iradesine ihanet ettin. AK Parti'den istifa ettin, CHP listesinden aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu'ya imza attın. Darbecilerle birlikte oldun. Bucak halkı sana böyle bir yetki vermedi. Milletvekilliğinden de istifa et ve burayı terk et" diyerek tepki gösterdi.

KAYMAKAM YATIŞTIRDI
İki milletvekili arasında başlayıp vatandaşların da dahil olduğu tartışmanın kavgaya dönüşmemesi için Bucak Kaymakamı Mehmet Akçay devreye girdi. Salonu terk etmek isteyen Özçelik'i güçlükle ikna eden Akçay, Yıldırım'ı da salonda bir köşeye oturttu. Soğuk bir hava esen bayramlaşma sonrası Yıldırım ve bayramlaşmaya gelen vatandaşlar salondan olaysız bir şekilde ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramlaşmada iki vekilin söz düellosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN