Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı Akdeniz'de Haziran ihracatı 2,1 arttı

Giriş Tarihi: 31.7.2014
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Batı Akdeniz'in Haziran ayı dış ticaret istatistiklerini açıkladı. İhracatta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,1 artış yaşandı. TÜİK Antalya Bölge Müdürü Abdi Öncel, dış ticaret istatistiklerinin diğer ülkelerden Türkiye'nin istatistik bölgesine giren veya istatistik bölgesinden diğer ülkelere giden malları içerdiğini söyledi. Öncel, gümrük antrepoları, serbest bölgeler, gümrüksüz satış mağazaları Türkiye'nin gümrük sınırları dışı olarak kabul edildiğini ifade etti.

ARTIŞ GÖRÜLÜYOR

TÜİK ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre Antalya'da ihracatın 2014 yılı Haziran ayında, 2013 yılının aynı ayına göre yüzde 2,1 artarak 90,5 milyon dolara ulaştığını açıklayan Öncel, ithalatın ise yüzde 1,8 azalarak 61,9 milyon dolar olduğu bilgisini verdi.

BURDUR DÜŞÜŞTE

Isparta'nın Haziran ayında ihracatının yüzde 9 artarak 18,4 milyon dolar, ithalatın da yüzde 42,8 artarak 4,3 milyon dolar olarak gerçekleştiğini vurgulayan Öncel, "Burdur'da ihracat Haziran ayında yüzde 24,9 azalarak 11,4 milyon dolar, ithalat ise yüzde 62,2 azalarak 0,9 milyon dolar olarak gerçekleşti" açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Akdeniz'de Haziran ihracatı 2,1 arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN