'Birilerinin değil milletin adamı'

Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışında konuşan Başkan Türel, Türk milletinin birilerinin adamını değil 'milletin adamı' Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı seçeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 4.8.2014
Manavgat'ın Aşağı Hisar mahallesi Hisar caddesinde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ait Cumhurbaşkanlığı Seçim İrtibat Bürosu törenle açıldı. Törene; Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü Ömer Şahin, AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, partililer ve vatandaşlar katıldı.

HERKESİN GÖRÜŞÜ ALINDI

AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse açılış konuşmasında, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'na aday olma sürecinde partide hemen herkesin görüşünün alındığını belirterek, "Milletvekillerimizin de tamamının onayıyla Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan ettik. Diğerleri ise nereden bulunduğu belli olmayan bir aday getirdiler. Kimseye sormadılar" dedi. Bu anlamda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın milletin adayı olduğunu vurgulayan Köse, "Muhalefet partilerinin 'ekmek için Ekmeleddin' diyerek çıkardıkları adayı Türkiye'yi tanımıyor, daha İstiklal Marşı'nı bile bilmiyor" diye konuştu. 10 Ağustos'ta Türk milletinin 'Milletin Adamı' Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı seçeceğini belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, "Türkiye'de bu ülkenin güçlü olmasını, dünyanın sayılı ülkeler arasında olmasını, bu milletin refahının artmasını isteyenler ve bunun için gayret edenlere karşı son 12 senedir milletimizin sağduyusuna tanıklık ediyoruz. Ve önümüzde yeni bir dönemeç 10 Ağustos'ta sandıkta yaşanacak" dedi.

HAN DEDİK HAMAM YAPTI

Başbakan Erdoğan'ın Antalyalılar bir şey istiyorlarsa han denilen yere hamam yapmaktan geri kalmadığını belirten Türel, "Bütün bu çalışmalar bu milletin birliği, beraberliği ve demokratik olarak bizlere Sayın Başbakanımıza verilen güç sayesinde gerçekleşiyor. O yüzden bugüne kadar Antalya için Manavgat için kapısını çaldığımızda bizleri sizlerin adına geri çevirmedi. Sizlerin adına bu talepleri tebliğ ettiğimizde derhal en güzel şekilde görevini ifa eden Sayın Başbakanımız için 10 Ağustos'ta görev bütün Manavgatlılara, Antalyalılara düşüyor" diye konuştu.

BİRİLERİNİN SİPARİŞİ
Bu seçimde bir tarafta milletin adamı, bir tarafta birilerinin adamı olduğuna vurgu yapan Türel, "Kelimenin tam anlamıyla birilerinin sipariş adamı. Nereden çıktı geldiyse, nasıl olduysa, daha bu memleketin İstiklal Marşı'ndan haberi yok. Bunu nasıl kabul edebiliriz. Bu memlekette İstiklal Marşı'nı bile bilmeyen birisi bu memlekette nasıl başkomutan olacak. O yüzden bu milletin daha güçlü olmasını istemeyenler son 100, 150, 200 senede hep bu ülkeyi dışarılardan uzaktan kumanda ile idare etmek istemiş ve kendi özel temsilcileriyle devlet idaresini kontrol altında tutmaya çalışmış. Ta ki Recep Tayyip Erdoğan Başbakan olarak seçilinceye kadar. Ve şimdi bu arzularından vazgeçmiş değiller. Bu millet buna izin vermedi 10 Ağustos'ta vermeyecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Birilerinin değil milletin adamı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN