Korkuteli'de köpek katliamı

Antalya'da ortaya çıkan köpek katliamı sonrası Korkuteli Belediyesi ekiplerinin de gece saatlerinde sokak köpeklerini zehirleyip topladığı öne sürüldü

Giriş Tarihi: 5.8.2014
Antalya'da eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın döneminde sahipsiz köpek barınağına alınan binlerce köpeğin öldüğü ve öldürüldüğünün ortaya çıkmasının ardından bir katliam haberi de Korkuteli ilçesinden geldi. Vatandaşlar Korkuteli Belediyesi ekiplerinin ilçe merkezinde son zamanlarda artış gösteren sokak köpeklerine yönelik şikayetlerin artması üzerine, köpekleri öldürmeye başladığını iddia etti. Belediye ekipleri tarafından yapılan köpek katliamını amatör kameralarla görüntüleyen vatandaşlar, uygulamayı dehşet içerisinde izlediklerini ifade etti. Olayın görgü şahitleri belediye ekiplerinin bir gecede onlarca köpeği vurarak öldürdüğünü öne sürdü. Görgü şahitleri, köpek öldürme operasyonunun, saat 01.00'de başlayıp sabahın ilk saatlerine kadar devam ettiğini ifade ederken, köpek katliamında kullanılan ve Korkuteli Belediyesi'ne ait resmi plakalı araçların da yine sabahın ilk saatlerine kadar görev yaptığına şahit olduklarını bildirdiler.

TEK TEK ÖLDÜRÜLDÜLER

Korkuteli'de köpek probleminin yıllardır yaşandığını vurgulayan ilçe sakinleri, "Bu konuda şikayetçi olduğumuz doğru. Ancak ilçe merkezinde hem de belediye ekiplerinin sokak köpeklerini bu şekilde öldürmesi çok yanlış. Bir gecede onlarca köpek öldürmek bu işin çözümü değil. Belediye köpekleri öldürmek yerine bir barınak yapabilirdi. Her yıl aynı sorunla karşılaşıyoruz, ama nedense bu katliamı yapmak çözüm diye algılanıyor" şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM ÖLDÜRMEK Mİ?
Yerel seçim öncesinde başta MHP'li Belediye Başkanı Hasan Gökce olmak üzere tüm adayların sokak köpekleri için hayvan barınağı vaadinde bulunduğuna dikkat çeken vatandaşlar, "Seçim öncesi güzel güzel vaatler veren siyasilerimiz neden seçim geçince bu vaatlerini unutuyorlar anlamış değiliz. Seçim öncesi vatandaşa hoş gelen söylemlerde bulunup hayvan barınağı sözü veren Belediye Başkanı bu sözünü ne zaman unuttu? Hayvan barınağı yapmak zor geldiği için mi köpekleri katlederek problemi çözmeye çalışıyor" şeklinde tepkilerini ifade ettiler.

OLANLAR DUYURULACAK

Yazlıkçılar ise belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği köpek katliamını görüntülediklerini belirterek, "Böyle bir vahşeti kimse savunamaz. Bu fotoğrafları Antalya'daki hayvanları koruma dernekleri yetkililerine ulaştırarak Korkuteli'deki insanlık dışı katliamı duyurmaya çalışacağız. Bütün hayvanseverlerin dikkatini Korkuteli'ye çekerek en azından bundan sonra tekrarlanması muhtemel hayvan katliamlarının önüne geçilmesine çalışacağız" şeklinde konuştu. Öte yandan Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkuteli'de köpek katliamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN