Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rezidans ve alışveriş merkezi yok

Giriş Tarihi: 6.8.2014

Kepez Belediye Meclisi, Ferro Krom yanındaki araziye konut dışı çalışma ve park alanı kararı aldı

Kepez Belediye Meclisi, 1 aylık tatilin ardından yeniden toplandı. Meclis toplantısında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) Ferro Krom Fabrikası'nın yanındaki 17 bin 390 m2'lik arazisiyle ilgili hazırladığı imar planlamasına görüş verilmesi de görüşülerek, karara bağlandı. İmar Komisyonu parselin konut dışı kentsel çalışma alanı ve park alanı olarak planlanmasına ilişkin ÖİB'nin hazırladığı 1000 ölçekli planı, uygun görüş verilmesini talebiyle meclise gönderdi.

DEVLETİN ARAZİSİ

Başkan Hakan Tütüncü Ferro Krom Fabrikası'nın yanındaki 17 bin 390 m2'lik alanın ÖİB'e ait olduğunun altını çizdi. Tütüncü, "Alan, konut dışı kentsel çalışma alanı ve park alanı olarak planlanıyor. Buraya herhangi bir şekilde rezidans, alışveriş merkezi gibi bir çalışma yapılması söz konusu değil. Ferro Krom alanı içerisinde olduğu için de alışveriş merkezi yapılması da fiziksel olarak uygun değil. Yer, devlete ait bir alandır" diye konuştu. Meclis, planlamaya uygun görüş bildirdi.

HAMDİ AKSEKİ İSMİ VERİLDİ

Kepez Belediye Meclisi, Şafak mahallesi ile Avni Tolunay mahallesi arasında açılan 1200 metre uzunluğundaki yeni yola Türkiye'nin 3. Diyanet İşleri Başkanı ve Antalya'nın önemli bir değeri olan Ahmet Hamdi Akseki'nin adını verdi. Meclis, Varsak Esentepe Mahallesi'nde hizmete giren iki parka, Pilot Kıdemli Yarbay Osman İlhan ile eski Varsak Belediyesi'nde meclis üyeliği yaparken vefat eden Şahin Soytürk'ün adlarının verilmesini kabul etti. Kepez Belediye Meclisi'nde, Şafak Mahallesi'ne, Endüstri Meslek Lisesi inşa edilmesi ve Kanal Mahallesi'nde Alaaddin Keykubat Okulu'nun yanına ek bina yapılmasıyla ilgili gerekli imar kararları alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rezidans ve alışveriş merkezi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN