ANTBİS'in tekerleri dönmeye başladı

Antalya'da ANTBİS uygulaması başladı. Başkan Türel, vatandaşların bir saatte Antalya'da bisikletle ücretsiz seyahat edebileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 9.8.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve belediye bürokratları bisikletlerine binerek gençlerle pedal çevirdi. Etkinliğe katılanlardan bazıları bisikletlerini yanlarında getirirken bazıları da Menderes Türel'in talimatı ile yeniden hizmete açılan ANTBİS istasyonunda bisikletlerini kiraladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes türel de kredi kartı ile ANTBİS'den bisiklet kiraladı.

YAYGINLAŞACAK

ANTBİS'in 6 istasyonda 40 bisikletle halka hizmet vereceğini kaydeden Başkan Türel, "ANTBİS aynı zamanda Antalya'nın ulaşım hizmetine de katkı sağlayacak. Bu bir başlangıç. Halkımızın talebine göre ANTBİS'i yeniden gözden geçireceğiz. Bir kısmı BAKA bir kısmı da Antalya Büyükşehir Belediye bütçesiyle hayata geçen bir projedir" dedi. Antalyalılar ANTBİS uygulamasında bir saate kadar ücretsiz bisiklete binebilecek. Bir sefere mahsus 5 TL kart ücreti ödenecek. İsteyen vatandaşlar karta yükleme yapıp kredi kartlarıyla da 50 TL'lik depozito karşılığında bisikletleri kullanabilecek. Antalyalılar iki saatten sonra 3 TL, üç saatten sonra ise 5 TL'lik ücret ödeyerek bu hizmetten faydalanabilecek. Vatandaşlar bir saate kadar Antalya'da ücretsiz seyahat edebilme hakkına sahip olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ANTBİS'in tekerleri dönmeye başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN