Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçim dönüşü başladı

Giriş Tarihi: 9.8.2014

Antalya bölgesinde konaklayan yerli turist yarınki seçim nedeniyle otellerinden ayrılarak dönüş yoluna çıktı

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, Antalya bölgesinde konaklayan yerli turistin yarın yapılacak Cumhurbaşkanı seçimi nedeniyle otellerden ayrıldığını bildirdi. Kızıldağ, insanların önemli bölümünün tatil rezervasyonlarını seçime göre ayarladığını belirterek, "10-11 Ağustos tarihlerinde zaten iç rezervasyonlar çok azdı. Otellerde kalan yerli turistler de seçim nedeniyle ayrıldı" dedi. Etstur Yurtiçi Turlar Direktörü Suat Özbek ise bu yaz dönemi tatiline ilişkin Aralık ayında erken rezervasyonların yapılmaya başladığını, tatilcilerin rezervasyonlarını yaparken Cumhurbaşkanı seçim tarihlerini dikkate aldıklarını söyledi.

İKİ SEÇİM ARASI TATİL
Seçim öncesine denk gelen Ramazan Bayramı'nın yerli turist için tatil fırsatı oluşturduğunu dile getiren Özbek, "Yurt içi rezervasyonlar, seçimin ilk tur tarihi olan 10 Ağustos için çok düşük. 10 Ağustos'tan 24 Ağustos'a kadar yoğunlaşıyor. Rezervasyonlar ikinci tur seçim günü olan 24 Ağustos için de çok düşük seviyede gerçekleşiyor" diye konuştu.

TERCİH SANDIKTAN YANA

Yerli turistin tercihini tatil yerine sandıktan yana kullandığını kaydeden Suat Özbek, şöyle konuştu: "Taleplerin olduğu tarihlere bakıldığında, seçimlere çok ciddi katılım olacağı aşikar. 10 Ağustos'a kadar ciddi rezervasyon talebi var. 10 Ağustos'ta talep çok ciddi düşüyor. 11 Ağustos'tan sonra yeniden çok ciddi talep var ve seçimin ikinci tura kalma ihtimali üzerine 24 Ağustos'ta yine çok düşük talep geldi. Sonra yeniden talep ciddi şekilde yükseliyor. Seçimler tatilleri çok etkileyecek, misafirler tam anlamıyla tatil tarihlerini bu seçimlere göre planlanıyor."

YERLİ TURİST SAYISI 224 BİN

Bu arada bu yılın Ocak-Temmuz döneminde Antalya'ya, yurt içinden 224 bin 184 kişi tatil için geldi. Temmuz ayında Antalya'ya gelen yerli turist ise 70 bin 366 kişi olarak belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçim dönüşü başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN