Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşçiler otel bastı

Manavgat'ta bir otelin tadilat işlerini yapan işçiler paralarını alabilmek için otel önünde eylem yaptı. Otel sahibi, müteahhit ve işçilerin tartışması karakolda bitti

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Antalya'nın Manavgat ilçesi Kızılot mahallesinde bulunan Hünkar Palace Otel, otelin tadilatını yapan müteahhit firma sahibi ve işçilerinin baskınına uğradı. Otelin tadilatını gerçekleştiren müteahhidin otelden parasını alamadığını, parasını alamadığı için de Alanya'da müteahhit adına yaptıkları işlerin parasını alamadıklarını belirten inşaat işçileri otel sahibinden müteahhide olan borcunu ödemesini, aksi takdirde otelin önünden ayrılmayacaklarını hatta içeri girerek müşterileri rahatsız edeceklerini dile getirdiler.

KAPIDA BEKLEDİLER

Müteahhit Halit Yıldız da "Şu anda 400 milyar açık hesap var. 500 bin liralık çek ve senet var. Bugün itibariyle yazılmaya başlandı. Eğer bugün paramızı alıp işçilerime dağıtamazsam buradan ayrılmayacağız" dedi.

OTEL DE ZARAR ETMİŞ

Otel sahibi Cemal Demirtaş'ın odasında devam eden görüşmede küfürleşmeye varan tartışmalar yaşandı. Demirtaş ödemiş olduğu 500 bin liranın faturasının kesilerek kendisine verilmediğini, müteahhidin işleri savsaklaması ve geciktirmesi yüzünden otelin geç açıldığını ve büyük ölçüde zarar ettiğini iddia etti. Otel sahibi tartışmanın devam etmesi üzerine jandarmaya haber verdi. Otele gelen jandarma ekipleri, taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması nedeniyle tarafları Çenger Jandarma Karakolu'na götürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçiler otel bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN