Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehirde 3 bin bomba

Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Tetikoğlu, her gece depolarına 10 numara yağ dolduran 3 bin aracın Antalya caddelerinde saatli bomba gibi dolaştığını öne sürdü

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı İbrahim Tetikoğlu, Antalya'da yaklaşık 3 bin aracın patlamaya hazır bomba gibi caddelerde dolaştığını öne sürdü. Tetikoğlu, her gece başta Yeşil Antalya Sanayi Sitesi olmak üzere Akdeniz Sanayi Sitesi genelinde halk otobüsü, minibüsler ve şehirlerarası otobüslerden yaklaşık 3 bine yakın aracın depolarına 10 numara yağ doldurduğuna dikkat çekti. Bu araçların patlamaya hazır bomba olduğunu da açıklayan Başkan Tetikoğlu, "Yeşil Antalya Sanayi Sitesi'nde aldığımız bütün önlemlere rağmen gece yüzlerce, binlerce araç depolarına 10 numara yağ koyuyor. Acil önlem alınmalı" dedi.

ÖZEL MİNİBÜS VAR
10 numara yağ kullanımının son zamanlarda iyice yaygınlaştığına dikkat çeken Tetikoğlu, bu iş için özel minibüslerin bulunduğunu belirterek, "Gece araçlara 10 numara yağ basan plakası olmayan minibüsler var. İçersinde akü ile çalışan pompa var. Gelen araçlara buradan 10 numara yağ basılıyor. Hava kararmaya başladı mı 10 numara yağ basan ekip ortaya çıkıyor" diye konuştu.

ARAÇLARIN AKININA UĞRUYOR

Tetikoğlu, akşamları havanın kararmaya başlamasıyla birlikte sanayi sitesine binlerce otobüs, minibüs ve ağır vasıtanın akın ettiğini belirterek "İşin acı tarafı buna hiçbir yetkili ve sorumlu kişi dur demiyor. Allah korusun her gün binlerce insan taşıyan bu otobüslerde talihsiz bir olay meydana gelmesi felaketle sonuçlanır. Bunun örneklerini son zamanlarda meydana gelen otobüs yangınlarında görüyoruz" dedi.

TEHDİT EDİLİYORUM

Yeşil Antalya Sanayi Sitesi'nde bu olayın önüne geçmek için kapıları kilitlediklerini vurgulayan Tetikoğlu, "Ancak bu iş artık sistematik ve örgütlü yapılıyor. Engel olamıyoruz. Devletin günlük vergi kaybı da milyonlarca liraya ulaşıyor" diyerek gelinen noktaya dikkat çekti. Bu işe karşı çıktığı için ölümle tehdit edildiğini de açıklayan Tetikoğlu, "Bu işin önüne geçmekte ve sanayiyi bu pislikten temizlemekte karalı olduklarını belirterek, "Beni kimse ölümle, onla, bunla korkutamaz. Allah'tan başka kimseden korkmam. Yasal olmayan satışlarla mücadelem sürecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehirde 3 bin bomba
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN