Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık kompleksi Kepez'e yapılacak

Hükümetin kararıyla Türkiye genelinde 14 kentte yapılması planlanan şehir hastanesinin, Antalya'da Göçerler mahallesine yapılacağı açıklandı

Giriş Tarihi: 11.8.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Temmuz'da Antalya mitingi sırasında sağlık kampüsünü müjdelemişti. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'ne sağlık kampüsü olarak tahsisi yapılan 33 hektar genişliğindeki orman alanının, sağlık tesisi alanına dönüştürülmesine ilişkin imar düzenlemesi Büyükşehir Belediye meclisinden geçti.

KEPEZ MUTABAKATI

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Antalya'nın en önemli hedeflerinden bir tanesi de sağlık yatırımları konusunda şehir hastanesine kavuşmaktı. Hükümetimiz bu uygulamayı 14 şehirde planladı. Antalya da bunlardan bir tanesi oldu. Uzun zamandır yapılacak tesisin yeri konusunda araştırma vardı. Son olarak bu hizmetin Kepez'de yapılması konusunda mutabakat oluştu" dedi.

TEMEL ATILACAK

Başkan Tütüncü, "Göçerler Mahallesi'nde planlanmasının ardından Büyükşehir Belediyesi'nden kısa sürede geçmiş olması son derece önemlidir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ile birlikte büyük bir gayreti ortaya koyuyoruz. Bu yatırımın ilçemize yapılacak olması bizim için daha büyük bir önem arz ediyor. Bölgemiz sağlık turizmi bakımından da cazip hale gelecektir. Sağlık kompleksinin temeli önümüzdeki günlerde atılacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık kompleksi Kepez'e yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN