Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aspendos'ta perde 30 Ağustos'ta açılıyor

Giriş Tarihi: 14.8.2014

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, perdelerini bu sezon 21'inci kez açacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen (DOB), Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 21. kez perdelerini açmaya hazırlanıyor. 30 Ağustos-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 21.Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 2000 yıllık Antik Aspendos Tiyatrosu'nu dansın ve ritmin büyüsüyle renklendirecek.

YABANCI KONUKLAR VAR

Türkiye'nin kültür ve turizmine katkı sağlayarak, tatil anlayışına kalite değeriyle yepyeni bir pencere açmayı hedefleyen festival, sanatseverleri opera ve balenin özgün örnekleriyle buluşturacak. Festival kapsamında İzmir, Mersin, Antalya, Ankara, Antalya DOB'un yanı sıra yabancı konuk topluluklar Budapeşte Operet ve Müzikal Tiyatrosu ile İtalya Sicilya, Taormina Festival Operası da eserlerini sahneleyecek.

AÇILIŞ VERDI'NİN AIDA'SI İLE

Festivalin açılışı 30 Ağustos'ta İzmir DOB'un sunacağı Verdi'nin 'Aida' operasıyla yapılacak. Sanatseverler 3 Eylül'de ise Mersin DOB'un sunacağı, 'Notre Dame'ın Kamburu' balesini izleyecek. Festivalin ilk yabancı konuk topluluğu Macaristan'dan gelecek. Budapeşte Operet ve Müzikal Tiyatrosu da 6 Eylül'de 'Operetler Galası' konserleriyle sahne alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aspendos'ta perde 30 Ağustos'ta açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN