Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrik masaya yatırıldı

Giriş Tarihi: 14.8.2014
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından düzenlenen ve Batı Akdeniz'in enerji sorunlarının masaya yatırıldığı bölge toplantısı Limak Lara Otel'de gerçekleşti. Toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Sebahittin Öztürk, Burdur Valisi Hasan Kürklü, Isparta Vali Vekili Tahir Demir, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilçe belediye başkanları, Burdur, Isparta ve Antalya AK Parti İl Başkanları, CLK Akdeniz Elektrik firmasının üst düzey yetkilileri katıldı.

ANTALYA'YA 180 MİLYON

Toplantıda kayıp ve kaçak kullanım ile mücadelenin aralıksız süreceğine dikkat çeken Bakan Yıldız, "Antalya'nın yaz nüfusunun kış nüfusunun 2 katı olduğu zamanlar oluyor. 800 bin yatak kapasitesinin yüzde 100'ünün dolu olduğu zamanlarda enerji talebinin artan sıcaklıklar ile beraber daha fazla olduğunu biliyoruz. Biz Antalya'ya yalnızca petrol ve doğalgaz aramalarıyla ilgili 180 milyon liralık yatırım yaptık. Bu yatırımlar artarak devam edecek. Bu toplantıda bölgenin her türlü sorununu masaya yatırarak Antalya, Burdur ve Isparta'nın daha iyi hizmet almasını sağlayacağız" şeklinde konuştu.

DESTEK SÖZÜ

Toplantı öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'i ziyaret eden Bakan Yıldız, Türel'in seçim vaatleri arasında bulunan Boğaçayı projesi ve sulama kooperatiflerine güneş enerjisi sağlanması konularına gereken desteği vereceklerini açıkladı. Türel ise, "Gerekli izinler için bakanlığımızın kapısını çalacağız. Önümüzdeki hafta projenin son hali bana sunulacak. Enerji tüketen bir belediye olmanın yanı sıra enerji üreten bir belediye olacağız" dedi.

SORUNLAR AŞILACAK
AB Bakanı Çavuşoğlu enerjide özelleştirmeyi desteklediklerini ve bunun başarılı sonuçlarını almaya başladıklarını vurguladı. Özelleştirmenin ardından gelen yaşanan sorunları dikkatle dinlediklerini söyleyen Bakan Çavuşoğlu, "Bu sorunları Bakanımıza aktardık. Tüm sorunları masaya yatırıp çözüm bulacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrik masaya yatırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN