Sanayi siteleri mercek altında

Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Tetikoğlu'nun SABAH Akdeniz'deki haberde 10 numara yağ tehlikesine dikkat çekmesi üzerine emniyet alarma geçti

Giriş Tarihi: 14.8.2014
Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı İbrahim Tetikoğlu'nun, 10 numara yağla ilgili isyanının SABAH Akdeniz'de yer almasının ardından Antalya Valiliği ile Emniyet Müdürlüğü alarma geçti. Tetikoğlu, Yeşil Antalya ve Akdeniz Sanayi Sitesi genelinde halk otobüsleri, yolcu minibüsleri ve şehirlerarası yolcu otobüslerinden oluşan 3 bine yakın aracın depolarına 10 numara yağ doldurduğuna dikkat çekerek bu duruma engel olamadıklarını açıklamıştı.

GECE ORTAYA ÇIKIYORLAR

Tetikoğlu, 10 numara yağın iyice yaygınlaştığına dikkat çekerek isyanını dile getirmiş ve bu iş için özel şebeke kurulduğunu belirterek, "Gece araçlara 10 numara yağ basan plakası olmayan minibüsler var. İçerisinde akü ile çalışan pompa var. Gelen araçlara buradan 10 numara yağ basılıyor. Hava kararmaya başladı mı 10 numara yağ basan ekip ortaya çıkıyor" diyerek gelinen noktaya dikkat çekmişti.

24 SAAT DENETLENECEK

SABAH Akdeniz'in haberinin ardından 10 numara yağ satışını durdurmak için polis sanayi sitelerini 24 saat gözetim altına aldı. Bölgede konuşlanan ve içerisinde akülü düzenek bulunan plakasız minibüsler takip altına alındı. Antalya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri 10 numara yağ satışlarına kesinlikle izin verilmeyeceğini açıkladı. Bunun için gerekli mücadeleyi yapacaklarını belirten polis yetkilileri, "Yasal olarak satışı yasak olan bir şeye müsaade etmemiz imkansız. Bunu yapanlar yakalanıp cezalandırılacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayi siteleri mercek altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN