İbradı'da kültür ve sanat günleri

Giriş Tarihi: 15.8.2014

Altınbeşik Üzüm, Turizm ve Kültür Festivali, İbradı'ya hareket getirecek. Konserler ve kültürel etkinliklerin yanı sıra üzüm yarışması ve Altınbeşik mağarasının tanıtımı yapılacak

Antalya'nın İbradı ilçesinde 5-7 Eylül tarihlerinde Altınbeşik Üzüm, Turizm ve Kültür Festivali düzenlenecek. İbradı Belediyesi tarafından düzenlenecek olan festival hem yöresel değerleri tanıtacak hem de yılda bir kez de olsa tüm hemşerileri bir araya toplayacak. İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru festivalin ilçedeki birlik ve beraberliği artıracağını belirterek "Bölgede üzüm yetiştiriciliğini geliştirerek ülke ekonomisine katkı sağlamak ve Altınbeşik mağarasının tanıtımını yaparak turizm potansiyelini artırmak festivalimizin temel amaçları" dedi.

KONSERLER VE YARIŞMALAR

Festivalin açılış günü ilçede yetiştirilen en iyi üzüm seçilecek. Yarışmada dereceye giren üzüm yetiştiricilerine bağ makası, testere gibi tarım aletleri hediye edilecek. Yöresel sanatçı Sami Demircioğlu ve İbradı Folklor Ekibi'nin gerçekleştireceği 'Geçmişten bu güne İbradı Halk Oyunları' gösterisi de halkın beğenisine sunulacak. Altınbeşik Üzüm, Turizm ve Kültür Festivali'nin ilk gününde sanatçı Ahmet Serttaş sahne alarak bir konser verecek.

SÜMER EZGÜ'DEN KONSER
Festivalde fotoğraf sanatçıları Songül- Bülent Ülker çiftinin İbradı ve çevresindeki tarihi yerler ve doğal güzelliklerinin fotoğraflarından oluşan karelerinin yer alacağı bir de fotoğraf sergisi açılacak. 3 gün devam edecek olan Altınbeşik Üzüm, Turizm ve Kültür Festivali'nin ikinci gününde düzenlenecek konserde ise Özkan Şenyurt ile ünlü türkücü Sümer Ezgü sahne alacak. Bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için gezilerin de düzenleneceği festivalin son gününde mahalli sanatçı Hüseyin Dere bir konser verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbradı'da kültür ve sanat günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN