Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlar Plajı açıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Sarısu Mesire Alanı içerisine yapılan Kadınlar Plajı'nı hizmete açarak, kadınlara teslim etti. Plaj üniteleri saat 19.00'dan sonra ailelere de açılacak

Giriş Tarihi: 17.8.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarısu Mesire Alanı içerisine yaptırılan Kadınlar Plajı, törenle hizmete açıldı. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkan Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Enç ve Hüseyin Samani, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, belediye bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BATSIN SİZİN LAİKLİĞİNİZ

Açılış töreninde konuşan Başkan Menderes Türel, plajı Antalya'da bulunan tüm kadınlara armağan ettiklerini söyledi. CHP ve MHP'lilerin kadınlar plajına karşı çıkmasını sert bir dille eleştiren Türel, "Antalya'da kimse bize Atatürkçülük, laiklik, cumhuriyet ve çağdaşlık dersi vermeye kalkmasın demiştim, son günlerde ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde son haftalarda yapılan ittifaklar kimin ne kadar Atatürkçü, kimin ne kadar milliyetçi olduğunu ortaya çıkarmıştır. Tüm bu olguları savunan CHP'nin mecliste Pensilvanya'nın hukuksuzluklarının avukatlığına soyunması beni dehşete düşürmüş, yazıklar olsun diye feryat etmiştim. Bir kez daha haykırıyorum. Eğer CHP'nin cumhuriyetçiliği, laikliği, Pensilvanya'nın bugün olduğu gibi değirmenine su taşımak olmuşsa batsın sizin cumhuriyetçiliğiniz, laikliğiniz" dedi.

YENİ CAMİ MÜJDESİ

Konuşmasında Antalya için önemli bir de müjde veren Türel, otogarın karşısındaki bütünşehir yasasının yürürlülüğe girmesi ile kapatılan Özel İdare'ye ait alanda kente yakışır, 10 bin kişilik bir şehir camisi yapılacağını açıkladı. Mevcut camilerin artık Antalya'ya yetmediğini ifade eden Türel, "Uzun zamandır Antalya'ya herkesin ihtiyacını görecek, cenazelerimizi rahatlıkla kaldıracağımız bir cami yapılmadı. Şimdi Antalya'ya yakışan muhteşem bir eseri inşallah inşa edeceğiz. Fakat bu yetmez. Dinsel, mezhepsel milletyetçilik yapmayacağız demiştik. İşte bu yüzden Antalya'nın önemli bir eksikliğini de biz tamamlayacağız ve Antalya'ya bir de Alevi kardeşlerimiz için Cemevi yaptıracağız" şeklinde konuşarak ikinci müjdesini de açıklamış oldu.

ERKEKLER SON KEZ GİRDİ

Törende söz alan Milletvekili Enç de bir kadın olarak sadece kendilerine tahsis edilmiş bir alanda denize girebilecek imkana kavuştukları için çok mutlu olduğunu, çocuklarıyla birlikte artık denize buradan gireceğini söyledi. Konuşmaların sona ermesi ile birlikte açılış kurdelesi kürsüye getirildi. Protokolde bulunan erkeklerin tuttuğu kurdeleyi kesen kadınlar, kendilerine tahsis edilmiş plajın açılışını gerçekleştirdi. Türel ve beraberindeki erkekler bir defaya mahsus olmak üzere plajı gezerek, incelemelerde bulundu.

ERKEK SİNEK GİRMEYECEK
İKİ ay gibi kısa bir sürede tamamlanan plaj 08.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecek. 19.00'dan sonra plaj içerisinde bulunan tesisler ailelerin hizmetine sunulacak. Gündüz saatleri plajda erkek sinek bile bulunmayacak. Plajda görev yapan hizmet personelinin yanı sıra güvenlik ve cankurtaranlar da kadınlardan oluşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar Plajı açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN