Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'nin muhaliflerinde baskın kurultay sıkıntısı

CHP'nin Antalya'daki önemli isimleri kurultay kararını olumlu karşılarken, tarihinin çok yakın olmasına ise tepki gösterdiler

Giriş Tarihi: 19.8.2014
CHP Genel Merkezi'nin 5-6 Eylül tarihlerinde yapacağı kurultay, siyasi kulisleri hareketlendirdi. CHP'nin Antalya'daki önemli isimleri kararı önemli bir gelişme olarak görürken, kurultay tarihinin çok yakın olmasına tepki gösterdi.

ACELEYE GETİRİLMİŞ

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul, kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'nun delegelerden kaynaklı bir avantajı olduğunu belirterek, "Hem yerel seçimlerin hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminin hesabını herkesin vermesi gerekiyor. Muhakkak 'Bir dakika' diyenler, 'Bu iş iyi gitmemiş, bir değişime gerek var' diyenler olacaktır. Kemal Kılıçdaroğlu muhtemelen kalmayı düşünür. Diğer arkadaşların gücü ne olur bilemiyorum. Kemal Bey daha avantajlı. Ama hiç değilse herkes eteğindeki taşı dökmüş olur. Ama 20 gün bile yok. Biraz da işi aceleye getirip, geçiştirmek gibi olmuş" dedi.

TARTIŞMADAN KAÇILMAZ

CHP eski İl Başkanı Özer Ülken de kurultay tarihinin yakınlığına tepki göstererek şunları söyledi: "Tartışma ortamından kaçmamak lazım. Başta Antalya'da yapılması gereken ama bu güne kadar yapılmayan İl Danışma Kurulu'nda bunların tartışılması gerekir. Kurultayımızda bu bağlamda tartışmanın yapılması bir olumluluktur. Ancak kurultayın bu kadar yakın bir tarihe konması ve bu kadar dar bir alanda yapılması bize göre doğru değildir. Daha geniş bir ortam ve zamanlamada, CHP'nin kendi içerisindeki sorunlardan arınarak AK Parti'ye karşı vereceği mücadele yoluna çıkması daha doğrudur. Yangından mal kaçırmamak lazım."

ANTALYA ETKİSİ

CHP eski İl Başkan Yardımcısı Mustafa Öztürk ise kararı delegelerin vereceğine dikkat çekerek, "Parti sıkıntılarını rahatça ortaya döksün, bunlar tartışılır. Beklenen bir şeydi. Hatta geç bile kalındı. Kurultayın bu kadar erken olması da beklenen bir şeydi. Eleştirilere yer verilmesin diye hızlı bir tempo aldı ama kaçınılmaz bir sonuç. Delege bunun kararını verir. Antalya'da da değişimden yana olan arkadaşlarımız var. Kurultayın ardından il bazında da büyük bir değişim mutlaka olacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'nin muhaliflerinde baskın kurultay sıkıntısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN