Raylı sistem için sandık başına

Giriş Tarihi: 21.8.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, seçimlerden önce söz verdiği gibi, EXPO Meydan raylı sistem hattı için sandık kuruyor. 20 mahalle, 31 Ağustos 2014 pazar günü sistemi oylayacak.

İPTAL EDİLEBİLİR
Hattın geçiş güzergâhında sınırı bulunan 20 mahallede yaşayan vatandaşlar, raylı sistemi oylayacak. Bu mahallelerde yaşayan Antalyalılara 'Raylı sistem hattını istiyor musunuz?' sorusu sorulacak. Raylı sistem projesi, vatandaşlardan onay alması durumunda büyük bir hızla başlayacak ve 2016 EXPO açılışına yetişecek. Eğer Antalyalılar raylı sistem hattını istemezse, dev proje iptal edilecek.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Kanunların belediyelere verdiği kamuoyu yoklaması yapma yetkisi çerçevesinde yapılacak olan oylama için, seçim kurulundan mühürlü sandıklar ve oy kullanma kabinleri temin edildi. Ayrıca, seçimlerde oy kullanacak kişilerin belirlenmesi için, seçim kurulundan mahallelerin seçmen listeleri alındı. Her bir mahalle için ayrı ayrı; muhtar, bir aza ve bir belediye görevlisinden oluşan sandık kurulları oluşturuldu. Antalyalılar, 31 Ağustos Pazar günü sabah saat 09.00'dan itibaren muhtarlıklara gelerek oylarını kullanacak.

OY KULLANACAK MAHALLELER
MURATPAŞA BELEDİYESİ ; Kızıltoprak, Meydankavağı, Mehmetçik, Tarım, Topçular, Yeşilova, Yenigöl, Yeşilköy
KEPEZ BELEDİYESİ; Göksu, Altınova Sinan
AKSU BELEDİYESİ; Cihadiye1 , Güzelyurt, Soğucaksu, Konak, Hacıaliler, Macun, Barbaros, Çalkaya, Solak, Pınarlı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Raylı sistem için sandık başına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN