Yat maketi yaparak para kazanıyorlar

Antalyalı Kılıç kardeşler dev yatların birebir maketini yaparak satıyor. Can ve Deniz Kılıç, hobi olarak başladıkları işten artık para kazanıyor

Giriş Tarihi: 21.8.2014
Antalyalı Can ve Deniz Kılıç kardeşler, 3 yıl önce çalıştıkları firmada yat süslemesi yaparken hobi olarak yat maketleri yapmaya başladı. Kardeşlerin yaptığı yat maketlerini beğenen yat firması sahipleri, yurt dışındaki müşterilerine ait bir yatın maketini istedi. Yatın birebir maketini yapan kardeşler, ardından hobilerini sektöre dönüştürdü. Firmadan ayrılarak kendi şirketlerini ve internet sitelerini kuran kardeşler, sipariş üzerine milyon dolarlık yat, römorkör, askeri teknelerin maketlerini yapmaya başladı. Milyon dolarlık yatlarının maketlerini gören sahipleri ise firmaya büyük ilgi gösterdi.

BİREBİR AYNISINI YAPIYORLAR

Yatlardaki, havuz, helikopter pisti gibi detayları da birebir yapan kardeşler, bir maketi yaklaşık 2 ayda tamamlıyor. Maket yatlarda, orijinaline uygun ışıklandırmalar da yer alıyor. Akdeniz Sanayi Sitesi'ndeki atölyelerinde yaklaşık 3 yıl içerisinde, Antalya Serbest Bölgesi'nde yapılan ve aralarında Arap şeyhlerinin de bulunduğu milyonerlere ait 15 yatın maketini yapan kardeşler, yatları 10 bin ila 30 bin liradan satıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yat maketi yaparak para kazanıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN