Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mağdur işletmeciler AKSAV'a dava açtı

Giriş Tarihi: 22.8.2014

AKSAV'ın yetkisi olmadığı halde sözleşme imzalayıp kira alarak mağdur ettiği 11 işletme sahibi, 1 yıl için toplam 420 bin lira zarara uğradıklarını bildirip dava açtı

Atatürk Kültür Parkı Cam Piramit içi Fuar Alanı 1'inci kısımda bulunan işyerlerinin sahipleri, Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) yöneticilerinin yetkileri olmadığı halde sözleşme yaparak kendilerinden aldıkları kiralar için davacı oldu. Yazılı bir açıklama yaparak uğratıldıkları zararın boyutunu gözler önüne seren 11 işletme sahibi, 1 yıl için toplam 420 bin liralık senet imzaladıklarını ve bu paranın büyük bir bölümünü ödediklerini belirtti.

48 BİN LİRALIK ÖN ŞART

Başta AKSAV İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Şanlı ve diğer yöneticilerin işletme sahiplerine kira sözleşmesi yapmak için Altın Portakal heykeli ve anahtarlığı almaları yönünde baskı yaptığını açıklayan işletmeciler, söz konusu ön şart için 48 bin lira daha ödediklerini ifade etti. Senetlerin 3'üncü şahıslara satıldığını aktaran işletme sahipleri, "Satılan senetlerimizin kimlerde olduğunu ve nerelere ödememiz gerektiğini ve kimlerle muhatap olacağımızla ilgili tarafımıza bilgi verilmediğinden her ödeme zamanında büyük mağduriyetler yaşamaktayız" ifadelerine yer verdi.

YARGIYA BAŞVURDULAR

AKSAV yönetiminin keyfi ve hatalı davrandığına dikkat çeken işletme sahipleri, açıklamanın geri kalanında şu ifadeleri kullandı: "Yıllardır burada işletmecilik yapan işyeri sahipleri şahsiyetlerine ve işletmelerine zarar gelmemesi adına ve yıllardır sözleşme yaptıkları AKSAV yönetiminin hukuk dışı uygulamalarına 'Evet' demek zorunda kalmıştır. AKSAV'ın bu mağduriyeti gidermek için hiçbir bilgi paylaşımı ve çözüm önerisi olmamıştır. Yapılan bu haksızlıklar karşısında işletmeciler hukuki süreci başlatmış adaletin yerini bulması için sorumluluk bilinci içerisinde sağ duyulu hareket etmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağdur işletmeciler AKSAV'a dava açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN